Niekonwencjonalny Eksperyment Literacki

„WAGA” w Teatrze Barakah w Krakowie

Co dzieje się w umyśle autora, który misternie tworzy wielowątkową fabułę? Okazuje się, że powstanie książki to tylko początek. Zapraszamy na nietypowe wydarzenie literacko-teatralne “Waga. Eksperyment Literacki”, który odbędzie się już 10 kwietnia 2016 w Krakowie.

Zamiast ograniczać się do samej książki i osoby autora, Twórcy projektu potraktowali powieść jako bodziec do stworzenia widowiska literacko-teatralnego. Dzięki temu w scenicznej formie ukazany zostanie świat wyobraźni pisarza, który umożliwi przyjrzenie się formie kreacji postaci oraz procesom połączeń fabularnych. Koncepcja została oparta na odważnym wejściu w świat incepcji, gdzie granica pomiędzy rzeczywistością a fikcją literacką zostaje przełamana dzięki bodźcom kierowanym do podświadomości widza. Odważny scenariusz pozostaje poza obrębem utartych schematów, sięga do generalnych obaw i problemów ludzkiej psychiki, pozwalając odbiorcy wejść w świat podświadomości. Spektakl został wzbogacony o muzykę na żywo, utwory znane, w nieznanych dotąd aranżacjach jak i zupełnie nowe, stworzone specjalnie przy okazji tego unikalnego wydarzenia. Na widzów czekają zarówno doznania audiowizualne jak i zaskakujące zwroty akcji.

"Waga. Eksperyment Literacki" to wydarzenie teatralne towarzyszące premierze najnowszej powieści Bartłomieja Basiury pt. "Waga", kryminału osadzonego w realiach Krakowa. Projekt tworzą ludzie z wykształceniem aktorskim, filmowym oraz muzycznym, pasjonaci niekonwencjonalnych form, dla których sztuka to coś więcej niż zwykłe wyzwanie. Wydarzenie jest symbiozą literacko-teatralnej kreacji oraz entuzjazmu - stanowi wynik działania poza schematem i wbrew konwencji. Premiera będzie miała miejsce w samym centrum krakowskiej bohemy - na Kazimierzu.

"WAGA. Eksperyment Literacki" już 10 kwietnia o godzinie 18:00 na scenie głównej Teatru Barakah. Wstęp wolny! Zapisy: bit.ly/WAGAel

(-)
Materiał Teatru
2 kwietnia 2016

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...