Nieodgadniona natura człowieka

"Traktat o manekinach" - reż. P. Tomaszuk - Teatr Wierszalin

Teatr Wierszalin w Supraślu zaprasza w dniach 14-16 stycznia na premierowe spektakle "Traktatu o manekinach" w reż. Piotra Tomaszuka

Punktem wyjścia dla całego przedstawienia stał się fragment "Sklepów Cynamonowych", lecz nie jest to wyłącznie ilustracja dobrze znanego tekstu Brunona Schulza. Spektakl skłania do rozważań na temat nieodgadnionej natury człowieka.

Bohaterowie spektaklu - Ojciec (w tej roli Rafał Gąsowski) oraz jego audytorium - Syn (Miłosz Pietruszki) oraz służąca Adela (Dariusz Matys) wciągają widza w świat mistycyzmu i tajemnicy ożywionej materii.

Scenografia Julii Skuratovej - najpierw pracownia krawiecka jakich wiele - zamienia się raz w kino, raz w fabrykę, raz w wielki plac demonstracyjny dając nam szansę na uczestnictwo w wydarzeniach, które zmieniały świat w pierwszej połowie XX wieku, zaś projekcje multimedialne, które od czasu do czasu ogarniają całą dekorację, wprowadzają historyczny kontekst opowieści i dają namacalny dowód na istnienie materii ożywionej. Wszak kino to materia, która ożywa, wciąż pozostając materią. Na czym więc polega jej sekret?

Premierowe spektakle 14, 15, 16 stycznia w siedzibie Teatru Wierszalin.

(-)
Materiały Teatru
14 stycznia 2011

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...