Niepotarzalne widowisko

"Verdi Gala" - Centrum Kultury Katowice

11 grudnia o godz. 19 w Centrum Kultury Katowice odbędzie się "Verdi Gala", przygotowany z rozmachem spektakl muzyczno-sceniczny łączący fragmenty oper, m.in. "Traviata", "Rigoletto", "Aida", "Nabucco", "Trubadur".

Najpiękniejsze arie, duety, ensamble i chór ze słynnym Va pensiero w połączeniu z bogatą scenografią i oryginalną choreografią, tworzą niepowtarzalne widowisko, które na długo zapada w pamięć.

Projekt skupia artystów, którym szczególnie bliska jest twórczość Giuseppe Verdiego - z włoskimi wykonawcami na czele: Silvią Rampazzo, Giulio Boschettim.

Roncole Verdi Orchestra, występująca dotychczas za granicą pod nazwą Opera Polska, powstała z inicjatywy maestro Marka Tracza i włoskiego dyrygenta Silvano Frontaliniego po udanej inauguracji Festiwalu Verdiowskiego w 1989 r. w miejscu urodzenia Giuseppe Verdiego - Roncole Verdi.

Zamiłowanie obu dyrygentów do twórczości Giuseppe Verdiego dało początek wielu wspólnym projektom - od koncertów po całe Opery m. in.: Traviata, Nabucco, Aida.

W roku 2001, z okazji setnej rocznicy śmierci kompozytora, zostało zorganizowane wielkie europejskie tournée z programem "Verdi Gala".

Koncert odniósł ogromny sukces i od tego czasu rokrocznie orkiestra Opery Polskiej występuje na najbardziej prestiżowych scenach w Moanchium, Berlinie, Hamburgu, Wiedniu, Zurichu i Bazylei.

Dwusetna rocznica urodzin Giuseppe Verdiego stała się inspiracją do stworzenia międzynarodowego projektu Verdi Gala 2013. Roncole Verdi Orchestra tworzą najwybitniejsi muzycy filharmonii i teatrów operowych. Trzon orkiestry stanowią muzycy polscy, którym towarzyszą artyści z Włoch i Czech.

Bilety: salony EMPiK, oraz na Ticketportal.pl, Ticketpro.pl, Ebilet.pl, Kupbilecik.pl

Organizator

Agencja Artystyczna Pro Musica Sp. z o. o.

ul. Cisowa 10, 53-118 Wrocław

tel. 71 337 32 08, fax 71 783 70 68

promusica@promusica.pl

www.promusica.pl

(-)
Materiał organizatora
11 grudnia 2013

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia