Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek

"Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" - reż. Lech Walicki - Teatr Groteska w Krakowie

Długo oczekiwana nowość Sceny dla Dzieci zostanie zaprezentowana już we wrześniu. Premiera spektaklu „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)", zaadaptowana przez reżysera Lecha Walickiego, to propozycja świeża i pełna poczucia humoru.

Spektakl zaskoczy fanów powieści Justyny Bednarek, bo w adaptacji przygotowanej na scenę dochodzi do spotkania bohaterów i splotu wątków. Niezmienny pozostanie zbiór mądrych wniosków płynących z przedstawionej historii. – mówi reżyser spektaklu Lech Walicki.

Wielość wątków, zróżnicowanie charakterów i historii o lekkim zabarwieniu kryminalnym ucieszy widzów, którzy będą mogli przekonać się, co się dzieje ze skarpetkami, których brakuje w szufladzie niemal po każdym praniu. Tą pełną poczucia humoru sztukę charakteryzuje stylowa scenografia Małgorzaty Zwolińskiej, sugestywna muzyka Jacka Stankiewicza i skoczna choreografia Macieja Florka. W spektaklu wystąpią Barbara Cieślak, Dominika Guzek, Olga Przeklasa, Krzysztof Grygier, Adam Godlewski, Bartłomiej Olszewski i Jakub Popławski.

„Niesamowite przygody..." już 26 września na scenie Teatru Groteska. Na konferencję prasową zapraszamy do siedziby Teatru we wtorek 22 września. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00 fragmentami spektaklu prezentowanymi na scenie. Następnie zapraszamy do rozmów z twórcami i aktorami. Prosimy o potwierdzenie obecności.

Więcej informacji: 12 663 48 22 wew. 227 lub e.zmuda@groteska.pl

Eryka Żmuda
Materiał nadesłany
3 września 2020
Portrety
Lech Walicki

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...