Niestałość międzyludzkich relacji

21. Międzynarodowa Konferencja Tańca Współczesnego i Festiwal Sztuki Tanecznej

30 czerwca o godz. 19.30, w ramach Rozbark in Motion 21. Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Tanecznej, odbędzie się spektakl "If It All" w wykonaniu Kibbutz Contemporary Dance Company z Izraela.

"If It All" (choreografia: Rami Be'er) to wielkie wydarzenie teatralne. Potężne, przesycone emocjami widowisko próbuje uchwycić niestałość relacji międzyludzkich, ich płynne przenikanie się i nieprzerwaną walkę, jaką toczymy sami ze sobą i z wszystkimi wokół. Obrazy sceniczne to kolejne odsłony wojny ludzko-ludzkiej. Przedstawienie oparte zostało na powtarzającym się motywie koła i tańca w kręgu, które jest jak echo tańców plemiennych obdarzonych siłą magicznego zaklęcia. Struktura okręgu przełamuje się, rozpada na tańczone z wściekłą furią sola czy energetyczne duety, by znów zewrzeć się w archetypicznym obrazie wspólnoty. Falowanie otwartych i zamkniętych struktur tanecznych wyznacza rytm przedstawienia. Wyrazisty, niekiedy agresywny gest sceniczny wsparty zostały precyzyjnie wyreżyserowanym światłem i różnorodną muzyką, które są dopełnieniem dramatyzmu sytuacji.

"If It All" jest efektem pięknej pracy zespołowej, jednocześnie zaś pozwala docenić indywidualne umiejętności każdego z szesnastu wykonawców. Zaskoczenie jakością ich pracy podkreślali krytycy na całym świecie.

Ekscytujące, energetyczne i intensywne przedstawienie KCDC odwołuje się do wspólnego przeżycia, co sprawia, że spektakl jest doskonale odbierany na całym świecie po raz kolejny udowadniając, że wielka sztuka nie zna barier kulturowych czy językowych.

Kibbutz Contemporary Dance Company - jeden z najważniejszych Teatrów Tańca w Izraelu, swoją markę i rozpoznawalność zawdzięcza przede wszystkim Dyrektorowi Artystycznemu, Ramiemu Be'erowi, którego unikalne, ekskluzywne choreografie stały się znakiem rozpoznawczym Teatru zarówno w Izraelu, jak i na świecie. Dzięki silnej technicznie i zróżnicowanej fizycznie obsadzie tancerzy oraz ich dynamicznej wrażliwości, KDCD przedstawia to, co w izraelskim tańcu najlepsze i regularnie występuje na najważniejszych scenach i festiwalach całego świata.

KCDC zostało założone w 1973 roku przez nieżyjącego już Yehudita Amona, który stworzył podstawy dla funkcjonowania kwitnącej dzisiaj International Dance Village, która z czasem rozwinęła się i pod przewodnictwem Ramiego Be'era i zespołu KCDC zmieniła się w najwyższej klasy centrum Tańca. www.kcdc.co.il

bilety w cenie: do 31 maja 2014 r. 80 zł. | od 1 czerwca 2014 r. 100 zł.

Choreografia, scenografia i światła: Rami Be'er
Tancerze: Ranana Randy, Nir Even-Shoam, Danielle Ohn, Oz Mulay, Shani Cohen, Etai Peri, Korina Fraiman, Daniel Costa, Ben Bach, Eyal Dadon, David Ben Shimon, Dafna Ironi, Tamar Barlev, Elisa Capecchi, Martin Harriague, Almog Kidron, Anat Oz
Muzyka: Volcano Choire, H. Gudnadottir, Nine Inch Nails, Massive Attack, Murcof, Olafur Arnalds, M. Richter, J. Johansson, L. Einaudi, Ophir Leibovitch
Dźwięk: Alex Claude, Rami Be'er
Kostiumy: Maor Zabar, Rami Be'er

Czas trwania: 65 min. (bez przerwy)

Rezerwacja biletów:
Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark
ul. W. Kilara 29 (dawna ul. Dojazd 29)
41-902 Bytom
tel. +48 32 428 13 11 | e-mail: bow@teatrrozbark.pl

(-)
Materiał Teatru
26 czerwca 2014

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...