Niezaspokojony głód miłości

"Rent" - reż. Jakub Szydłowski - Teatr Rampa w Warszawie

"RENT" - musical Johnatana Larsona z przesłaniem adekwatnym do dzisiejszych czasów:
w świecie, gdzie rządzi pieniądz w ostatecznym rozrachunku z życia liczy się nie on lecz miłość. Mimo, że nie można jej kupić za żadne pieniądze, niektórym wydaje się, że można ją wynająć. "RENT" zdobył nagrodę Pulitzera i cztery statuetki Tony, oraz pięć nagród Drama Desk Award. Jako pierwszy wprowadził do musicalu ważne współczesne tematy społeczne.

"RENT" to musical dla młodych i dla „młodych duchem", dających się porwać rockowej muzyce
i świetnym wokalistom. Dla wszystkich, którzy nie boją się utożsamić z bohaterami śpiewając z nimi piosenki i dla tych którzy nie do końca ich rozumiejąc, jednak po cichu im kibicują. Dla młodych, którzy jeszcze nie odnaleźli swojej drogi i dla dojrzałych, którzy w gąszczu obowiązków tęsknią za radosnym i beztroskim życiem. "RENT" to musical o wolności, tolerancji ale przede wszystkim o potrzebie miłości, do której każdy człowiek ma prawo.

"RENT" opowiada o różnych pragnieniach miłości, która każdego z bohaterów prowadzi inną drogą. Łączy ich życie na marginesie wielkomiejskiej społeczności, która odrzuciła ich styl bycia artystycznej bochemy. Młodzi ludzie walczą o zachowanie własnej godności i mieszkania. Wielu z bywalców loftu zmaga się z wirusem HIV, z bezdomnością, zimnem i głodem. Jednak najbardziej dotkliwy jest dla nich chłodna obojętność otoczenia oraz niezaspokojony głód miłości. Mimo swojej trudnej sytuacji odkrywają, że najważniejsza w życiu jest właśnie miłość, wsparcie przyjaciół i postępowanie w zgodzie z własnymi przekonaniami.

"RENT" w warszawskim Teatrze Rampa w tłumaczeniu Andrzeja Ozgi wyreżyseruje Jakub Szydłowski - wokalista, aktor związany z warszawskimi teatrami Roma, Komedia i Studio Buffo oraz Teatrem Polskim w Szczecinie i Muzycznym w Gdyni. W Teatrze Roma wyreżyserował spektakl muzyczny "Proces" wg powieści Kafki, spektakle dla dzieci "Adonis ma gościa" oraz "Brzydki gąsiorek" a w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku widowisko muzyczne „Prosimy nie wyrywać foteli, czyli krótka historia muzyki rozrywkowej".

W musicalu wystąpią: Konrad Marszałek/Rafał Drozd, Jakub Wocial, Brygida Turowska, Krzysztof Broda-Żurawski, Ewa Lachowicz/Kamila Boruta, Agnieszka Fajlhauer, Santiago Bello, Łukasz Talik, Julian Mere, Dominika Łakomska, Mieczysław Morański, Maciej Gąsiorek, Małgorzata Duda-Kozera, Piotr Furman, Weronika Bochat, Joanna Górniak, Adrian Wiśniewski, Robert Tondera, Daniel Zawadzki.

(-)
Materiał Organizatora
20 października 2014

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia