Niezwykłe love story na polkowickiej scenie

2. Jesienne Spotkania Teatralne "Po co komu teatr?"

Tego tekstu, z obawy przed skandalem, nie chciał wystawić żaden teatr w Rosji. A oni się odważyli. Wrocławski Teatr Ad Spectatores pokaże w Polkowicach "Gay love story"- spektakl zrealizowany na podstawie fragmentów rozmów z rosyjskich internetowych czatów

Przedstawienie zostanie zaprezentowane 11 października o godz. 19.00 na scenie polkowickiego Kina , w ramach II Jesiennych Spotkań Teatralnych „Po co komu teatr?”.

Tekst „Gay love story”, którego autorami są dwaj rosyjscy dramatopisarze Aleksander Wartanow i Siergiej Kałużanow, powstał metodą verbatimu, opracowaną przez Teatr Doc., a polegającą na zbieraniu materiału do spektaklu poprzez wywiady, nagrania, spisywanie autentycznych wypowiedzi z internetowych czatów, kopiowanie fragmentów prasowych artykułów. Dążąc do maksymalnej autentyczności, autorzy szukali inspiracji czytając gejowskie fora internetowe.

Powstał mocny, poruszający tekst, opowiadający pięć dramatycznych historii o samotności, zagubieniu, poszukiwaniu miłości. Bohaterowie spektaklu są w różnym wieku, reprezentują różne zawody, wywodzą się z różnych środowisk, ale coś ich łączy – pragnienie, by kochać i być kochanym.

Bilety na spektakl w cenie: 20 zł (zbiorowy), 25 zł (indywidualny) można kupić w kasach Ośrodka Kultury (ul. Skalników 4), Kina oraz w Galerii „Rynek 26” w Polkowicach. Szczegółowe informacje na stronie www.pocokomuteatr.pl.

(-)
Materiały Organizatora
11 października 2011

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia