Niezwykłe przygody Jasia w listopadzie

"Władca Skarpetek" - reż. Jacek Timingeriu - Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

2 listopada Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu będzie nieczynny. Na najbliższy spektakl – „Władcę Skarpetek” w reż. Jacka Timingeriu zapraszamy 9 listopada o godz. 12.30.

Niezwykłe przygody Jasia, który w poszukiwaniu zagubionej skarpetki wyrusza nocą w zaczarowaną podróż po swoim domu, to nie tylko spotkanie z roztańczonymi i rozśpiewanymi przedmiotami codziennego użytku. To także podróż przez świat pełen intrygujących dźwięków, rytmów i muzyki, które towarzyszą bohaterowi oraz widzom przez cały spektakl. Żeby dowiedzieć się, gdzie podziała się jego zguba, Jaś wkracza w świat ożywionych książek, słoików, zabawek, naczyń i innych przedmiotów. Przy okazji tej wyjątkowej podróży uczy się paru prawd o szacunku dla otaczających go rzeczy oraz o utrzymywaniu porządku w domu.

Zdaniem krytyków: Jolanty Kowalskiej i Jacka Sieradzkiego „Władca Skarpetek" jest najlepszym przedstawieniem teatru lalkowego w sezonie 2013/2014. Reżyser spektaklu, Jacek Timingeriu natomiast otrzymał nagrodę w 20. Ogólnopolskim Konkursie
na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Grupa wiekowa: od 3 lat
Czas trwania spektaklu: 50 minut

Cena biletu:
normalny – 18 zł
ulgowy – 15 zł
REZERWACJA poniedziałek – piątek (w dni robocze) w godz. 900-1500 tel. 74 666 73 40.
KASA BILETOWA czynna godzinę przed spektaklem tel. 74 666 73 41.

Marlena Jasińska-Denst
Materiał Teatru
28 października 2014

Książka tygodnia

Utalentowani jak Nardelli
Sekcja Krytyków Teatralnych ZASP
red.: Anita Nowak, Krystyna Piaseczna, Piotr Rudzki

Trailer tygodnia