Niezwykłe spotkanie teatralne

Setna rocznica urodzin Andrzeja Bobkowskiego

Zapraszamy krakowską publiczność w niedzielę 27 października na poświęcone twórczości Andrzeja Bobkowskiego niezwykłe spotkanie teatralne, w ramach którego będzie można zapoznać się z dramatem "Czarny piasek" w interpretacji wspaniałych polskich aktorów.

W setną rocznicę urodzin wybitnego polskiego pisarza Andrzeja Bobkowskiego, która przypada 27 października 2013 roku, Departament Dziedzictwa Kulturowego MKiDN podjął szereg działań przypominających i promujących sylwetkę tego autora. W związku z tą rocznicą, w ramach projektu zatytułowanego "Tydzień z Andrzejem Bobkowskim", odbędzie się w całym kraju szereg interesujących wystaw, konferencji naukowych, spotkań i imprez propagujących twórczość tego interesującego pisarza i diarysty.

Jedną z nich będzie cykl czytań performatywnych dramatu "Czarny piasek" Andrzeja Bobkowskiego zrealizowany przy współpracy: Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie, Teatru "Bagatela" im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie oraz Teatru Dzieci Zagłębia im. J. Dormana w Będzinie.

Do realizacji tego wydarzenia zaproszenie przyjęli znani polscy aktorzy: Jerzy Zelnik, Radosław Krzyżowski, Urszula Grabowska, Matylda Baczyńska, Dariusz Wiktorowicz i Marcin Grzymowicz, którzy w dniach 27-29 października br. przedstawią publiczności trzech miast swoją interpretację dramatu autora "Szkiców piórkiem" w reżyserii Tomasza Kowalskiego.

Publiczność Krakowa, Będzina i Tarnowa będzie mogła przekonać się o tym osobiście, biorąc udział w rocznicowym wydarzeniu, które odbędzie się 27.10 o godzinie 12.00 w Krakowie (Teatr "Bagatela", Scena na Sarego 7), 28.10 o godz. 17.00 w Będzinie (Teatr Dzieci Zagłębia) oraz 29.10 o godzinie 17.00 w Tarnowie (Teatr im. L. Solskiego).

(-)
Materiał organizatora
25 października 2013

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...