Nina z jej perspektywy

"Job interviews" - reż. Katarzyna Deszcz - Scena Polska Teatru Cieszyńskiego

24 lutego o godz. 17.30 na deskach Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie odbędzie się polska prapremiera dramatu Petra Zelenki „Job Interviews" w reżyserii Katarzyny Deszcz.

Główna bohaterka „Job Intervievs", Nina, zajmuje odpowiedzialne stanowisko w agencji castingowej. Zatrudnia mało znanych aktorów i aktorki, a także kilka wielkich nazwisk. Niektórych ludzi szanuje, lecz większością pogardza. Słynie z cynizmu i uroku osobistego. Wydaje się, że jej kariera rozwija się doskonale. Wkrótce jednak stacza się... Ekstremalny przypadek Niny może być ostrzeżeniem przed uwikłaniem w mechanizmy show-biznesu i bezwzględnego rynku kapitalizmu...

Reżyserka Katarzyna Deszcz o najnowszym przedstawieniu: „Zależy mi na tym, by pokazać Ninę z jej perspektywy. Nie chcę mieć w tym spektaklu bohaterki oczywistej, powierzchownej, takiej telewizyjnej panienki, a zależy mi na pogłębionym portrecie psychologicznym".

Petr Zelenka (ur. 1967 w Pradze) jest jednym z najbardziej znanych współczesnych czeskich dramatopisarzy, scenarzystów i reżyserów teatralnych i filmowych. Jego sztuki „Odjazdy pociągów", „Teremin", „Opowieści o zwyczajnym szaleństwie" z powodzeniem grane są w polskich teatrach. Za sprawą najnowszego tłumaczenia autorstwa Krystyny Krauze dramat „Job Interviews" trafia do zbioru sztuk Zelenki tłumaczonych na język polski, otwierając tym samym drogę do kolejnych wystawień na polskich scenach teatralnych.

Na tydzień przed premierą, 18 lutego o godz. 17.30 w Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Dom Narodowy" przy rynku w Cieszynie odbędzie się spotkanie z twórcami inscenizacji „Job Interviews". Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.

Małgorzata Bryl-Sikorska
Blog Teatr to my
15 lutego 2018
Portrety
Katarzyna Deszcz

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia