No i stało się! Honorowo!

Uczciliśmy 11 urodziny Teatru Małego w Łodzi.

Wręczyliśmy Maskę Ludwika dla najlepszej aktorki sezonu.

 W sobotę 27 czerwca 2020 zagraliśmy w Teatrze Małym w Łodzi ... Widzów ponad 30, niewielu ale chętnych , zdeterminowanych i reagujących z poczuciem humoru w tych miejscach gdzie trzeba... "Tylko miłość" Rene Heinersdorff'a w przekładzie Jacka Kaduczaka. To była symbolicznie udokumentowana - 11 rocznica naszej działalności - a po spektaklu wręczyliśmy Maskę Ludwika - nagrodę dla najlepszego aktora/aktorki sezonu, tego zadziwiającego, nietypowego sezonu zrujnowanego pandemią. Laureatką została Agnieszka Smolak - za rolę "przewodnika chóru" w "Antygonie" Sofoklesa - przekład Roberta R. Chodkowskiego.

Na pohybel wszelkim przeciwnościom - z nadzieją na rozpoczęcie od września 2020 normalnej pracy z nowymi chęciami, artystycznymi pomysłami, z werwą i weną twórczą ofiarowując publiczności to co uwielbiamy i umiemy najlepiej.

Dziękuję wszystkim zaangażowanym artystom i ludziom teatru za sezon 2019/2020.

Wracamy z nową premierą w piątek 25 dnia września. Będzie to "Akompaniator" Anny Burzyńskiej z udziałem Agnieszki Makówki - znakomitej primadonny Teatru Wielkiego w Łodzi oraz Witolda Łuczyńskiego.

Wspaniałych, zdrowych wakacji życzy cały Zespół Teatru Małego w Łodzi .

Mariusz Pilawski
Teatr Mały w Łodzi
29 czerwca 2020

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...