Noc w Teatrze Druga Strefa

Prawdziwa noc w teatrze? Owszem, ale tylko w Teatrze Druga Strefa!

19 maja 2018 o dziewiątej wieczorem Małgorzata Bogdańska w monodramie wyreżyserowanym przez Marka Koterskiego „Nie lubię pana, Panie Fellini" opowie o niełatwym małżeństwie aktorki Giulietty Masini z wielkim reżyserem Federicem Felini. I chociaż spektakl zbudowany jest ze skrawków biografii Giulietty i Feliniego, anegdot i krótkich opowiastek, to układa się w przejrzystą opowieść o długoletnim związku słynnej pary.

O 22.00 będzie można zajrzeć za kulisy, ale tym razem nie prywatnego życia słynnej artystycznej pary, a teatralne. Natalia Kida zaprasza do swojej pracowni charakteryzatorskiej. Opowie o maskach, wąsach i perukach. Z czego są zrobione, jak je przykleić żeby się trzymały i skąd tak gęsta broda np. u kobiety.

O 23.00 Noc Helvera. Spektakl zawieszony w czasie, mogący się odgrywać gdziekolwiek i kiedykolwiek. Także tu i teraz... Bo czy brunatne czasy rodzącego się nazizmu należą już do przeszłości? Czy kryształowe noce w różnych odsłonach nie są powtarzającym się elementem historii na sinusoidzie wieków? Czy współczesne podziały na gorszy i lepszy sort nie powinny zasiać w nas niepokoju? Sylwester Biraga inscenizując dramat Ingmara Villqista nie podsuwa gotowych odpowiedzi. Każe wszystkim szukać ich wewnątrz siebie, sprawiając, że Noc Helvera staje się ich udziałem. Ale to nie koniec. Jak noc w teatrze to noc w teatrze.

Po spektaklu o 1.00 Natalia Kida opowie i pokaże skąd biorą się rany cięte, noże i siekiery w plecach. Jak zrobić, żeby krew wyglądała jak krew, nóż trzymał się ciała, a siekiera wbita w plecy nie majtała się na wszystkie strony. W przerwach między wydarzeniami, będzie można poznać życie teatralne od kuchni. Porozmawiać z aktorami, reżyserami, oświetleniowcem, dźwiękowcem, po prostu ze wszystkimi, którzy są zaangażowani w przygotowanie miejsca, gdzie fikcja zamienia się w rzeczywistość.

Wstęp na wydarzenie Noc w Teatrze jest wolny.

Liczba miejsc jest ograniczona. Warto więc zrobić wcześniej rezerwację:

Repertuar 26 maja - 23 czerwca 2018:

„Zaraz wyjdę" – dramat, 26 maja 2018 godz. 18.00
„Can i be Whitney?" - spektakl muzyczny, 15, 16 czerwca 2018 godz. 20.00
„Cominos" – koncert, 23 czerwca 2018 godz. 20.00

(-)
Materiał Teatru
17 maja 2018

Książka tygodnia

Banksy
Wydawnictwo ARKADY
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia