Nominacje

Nagroda teatralna „Złote Maski"w Katowicach

Nominowani do Nagród Teatralnych „Złote Maski" w województwie śląskim za rok 2014

Kategoria ROLA WOKALNO-AKTORSKA – rola kobieca
1. Grażyna Bułka za rolę Hortensji (Bubuliny) w spektaklu „Zorba" Josepha Steina i Johna Kandera w reżyserii Witolda Mazurkiewicza w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej
2. Barbara Derlak z zespołu „Chłopcy Kontra Basia" za rolę w spektaklu „Morfina" wg powieści Szczepana Twardocha w reżyserii Eweliny Marciniak w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach
3. Ewa Łobaczewska za rolę Marii Reiner w spektaklu „Dźwięki muzyki" Howarda Lindsaya i Russela Crouse z muzyką Richarda Rodgersa w reżyserii Marii Sartovej w Gliwickim Teatrze Muzycznym w Gliwicach

Kategoria ROLA WOKALNO-AKTORSKA – rola męska
1. Kamil Franczak za rolę George'a w spektaklu „Niedziela w parku z Georgem" Stephena Sondheima i Jamesa Lapine w reżyserii Andrzeja Bubienia oraz za rolę w spektaklu „Dni, których nie znamy" z piosenkami Marka Grechuty w Teatrze Rozrywki w Chorzowie
2. Tomasz Kowalski za rolę Ryśka w spektaklu „Skazany na bluesa" Pawła Angermana i Janusza Kidawy-Błońskiego w reżyserii Arkadiusza Jakubika w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach
3. Tomasz Lorek za rolę tytułową w spektaklu „Zorba" Josepha Steina i Johna Kandera w reżyserii Witolda Mazurkiewicza w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej

Kategoria AKTORSTWO – rola kobieca
1. Anna Kadulska za role Heli i Panny Alicji w spektaklu „Morfina" wg powieści Szczepana Twardocha w reżyserii Eweliny Marciniak w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach
2. Agata Ochota-Hutyra za rolę Beli Berlo w spektaklu „Sprzedawcy gumek" Hanocha Levina w reżyserii Andrzeja Bartnikowskiego w Teatrze im. A. Mickiewicza w Częstochowie
3. Daria Polasik za role tytułowe w spektaklach: „Ifigenia" Eurypidesa w reżyserii Pawła Wodzińskiego i „Natasza" Jarosławy Pulinowicz w reżyserii Małgorzaty Siudy w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej,

Kategoria AKTORSTWO – rola męska
1. Kazimierz Czapla za rolę Gasparda de Coligny w spektaklu „ Królowa Margot. Wojna skończy się kiedyś" Tomasza Jękota i Wojciecha Farugi w reżyserii Wojciecha Farugi w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej
2. Michał Kula za rolę Szmuela Sprola w spektaklu „Sprzedawcy gumek" Hanocha Levina w reżyserii Andrzeja Bartnikowskiego oraz za rolę Grabarza w spektaklu „Hamlet" Williama Szekspira w reżyserii Andre Hübnera-Ochodlo w Teatrze im. A. Mickiewicza w Częstochowie
3. Antoni Rot za rolę Johanana Cingerbaja w spektaklu „Sprzedawcy gumek" Hanocha Levina w reżyserii Andrzeja Bartnikowskiego w Teatrze im. A. Mickiewicza w Częstochowie

Kategoria CHOREOGRAFIA
1. Uri Ivgi i Johan Greben za choreografię do spektaklu „This is not a love song" w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu „Rozbark" w Bytomiu
2. Roger Lybeck i Jan Åström za choreografię do spektaklu „I have a dream" w Gliwickim Teatrze Muzycznym w Gliwicach
3. Anna Majer za choreografię do spektaklu „Kopciuszek" Sergiusza Prokofiewa na motywach baśni Charlesa Perrault w Operze Śląskiej w Bytomiu

Kategoria SCENOGRAFIA
1. Anita Bojarska za dekorację i kostiumy oraz Maria Porzyc za multimedia do spektaklu „Niedziela w parku z Georgem" Stephena Sondheima i Jamesa Lapine w reżyserii Andrzeja Bubienia w Teatrze Rozrywki w Chorzowie
2. Grzegorz Policiński za scenografię do spektakli: „I have a dream" Rogera Lybecka i Jana Åströma w Gliwickim Teatrze Muzycznym w Gliwicach, „Kot w butach" Jacka Bończyka i Zbigniewa Krzywańskiego w Teatrze Rozrywki w Chorzowie oraz „Zorba" Josepha Steina i Johna Kandera w reżyserii Witolda Mazurkiewicza w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej
3. Agata Skwarczyńska za scenografię do spektaklu „Królowa Margot. Wojna skończy się kiedyś" Tomasza Jękota i Wojciecha Farugi w reżyserii Wojciecha Farugi w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej

Kategoria REŻYSERIA
1. Remigiusz Brzyk za reżyserię spektaklu „Koń, kobieta i kanarek" Tomasza Śpiewaka w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu
2. Ewelina Marciniak za reżyserię spektaklu „Morfina" wg powieści Szczepana Twardocha w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach
3. Witold Mazurkiewicz za reżyserię spektaklu „Zorba" Josepha Steina i Johna Kandera w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej

Kategoria SPEKTAKL DLA MŁODYCH WIDZÓW
1. „Kopciuszek" z muzyką Sergiusza Prokofiewa na motywach Baśni Charlesa Perrault w reżyserii i choreografii Anny Majer w Operze Śląskiej w Bytomiu
2. „Kot w butach" Jacka Bończyka i Zbigniewa Krzywańskiego w reżyserii Jacka Bończyka w Teatrze Rozrywki w Chorzowie
3. „Pierścień i róża" Williama M. Thackeray'a w reżyserii Pawła Aignera w Teatrze Lalek Banialuka im. J. Zitzmana w Bielsku-Białej

Kategoria PRZEDSTAWIENIE ROKU
1. „Koń, kobieta i kanarek" Tomasza Śpiewaka w reżyserii Remigiusza Brzyka w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu
2. „Morfina" wg powieści Szczepana Twardocha w reżyserii Eweliny Marciniak w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach
3. „Niedziela w parku z Georgem" Stephena Sondheima i Jamesa Lapine w reżyserii Andrzeja Bubienia w Teatrze Rozrywki w Chorzowie

Marta Rudzińska
Materiał organizatora
13 marca 2015

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...