Nominacje

13. Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury

10 czerwca Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury w Warszawie przedstawił nominowanych do XIII edycji Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury, jedynego konkursu przeznaczonego dla środowiska twórców teatru muzycznego w Polsce.

Zamierzeniem organizatora konkursu jest prezentowanie twórczości polskich teatrów muzycznych oraz polskich teatrów posiadających w repertuarze wydarzenia muzyczne i honorowanie najlepszych za wyróżniające osiągnięcia.

Lista nominacji:

Kategoria I - NAJLEPSZY SPEKTAKL

"Tramwaj zwany pożądaniem" - Teatr Wielki w Łodzi
"Guru" - Opera Na Zamku
"Turandot" - Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku

___

Kategoria II - NAJLEPSZA ŚPIEWACZKA OPEROWA

Joanna Woś - Teatr Wielki w Łodzi
Ewa Vesin - Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku
Victoria Vatutina - Opera Na Zamku
Anna Borucka - Opera Śląska

___

Kategoria III - NAJLEPSZY ŚPIEWAK OPEROWY

Paweł Konik - Opera Na Zamku
Stanisław Kuflyuk - Opera Śląska
Artur Janda - Warszawska Opera Kameralna - Gala Otwarcia Festiwalu Mozartowskiego

___

Kategoria IV - NAJLEPSZA WOKALISTKA MUSICALOWA

Alona Szostak - Teatr Rozrywki
Dagmara Rybak - Teatr Muzyczny w Poznaniu

___

Kategoria V - NAJLEPSZY WOKALISTA MUSICALOWY

Przemysław Glapiński - Teatr Syrena

___

Kategoria VI - NAJLEPSZY DEBIUT (ŚPIEWACZKI)

Bożena Bujnicka - Opera Na Zamku
Joanna Rybka - Teatr Muzyczny w Poznaniu
Paula Maciołek - Opera Krakowska

___

Kategoria VII - NAJLEPSZY DEBIUT (ŚPIEWAKA)

Rafał Pawnuk - Opera Na Zamku

___

Kategoria VIII - NAJLEPSZY REŻYSER

Maciej Prus - Teatr Wielki w Łodzi
Marek Weiss-Grzesiński - Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku
Damian Cruden - Opera Na Zamku

___

Kategoria IX - NAJLEPSZY DYRYGENT

Tadeusz Kozłowski - Teatr Wielki w Łodzi
Marcin Sompoliński - Warszawska Opera Kameralna
Tomasz Tokarczyk - Opera Krakowska

___

Kategoria X - NAJLEPSZA TANCERKA (KLASYKA)

Chinara Alizade - Teatr Wielki Opera Narodowa
Michalina Drozdowska - Opera Śląska
Marika Kucza - Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu

___

Kategoria XI - NAJLEPSZY TANCERZ (KLASYKA)

Arkadiusz Gumny - Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu
Patryk Walczak - Teatr Wielki Opera Narodowa

___

Kategoria XII - NAJLEPSZA TANCERKA (POZOSTAŁE FORMY TANECZNE)

Karolina Cichy-Szromnik - Opera Na Zamku
Ewelina Kruk - Teatr RAMPA na Targówku
Zyta Bujacz-Dziel - Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury

___

Kategoria XIII - NAJLEPSZY TANCERZ (POZOSTAŁE FORMY TANECZNE)

Santiago Bello - Teatr RAMPA na Targówku
Jakub Pursa - Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury
Paweł Wdówka - Opera Na Zamku

___

Kategoria XIV - NAJLEPSZA CHOREOGRAFIA

Robert Bondara - Opera Śląska
Santiago Bello - Teatr RAMPA na Targówku
Robert Glumbek - Opera Na Zamku

___

Kategoria XV - NAJEPSZA SCENOGRAFIA

Julia Skrzynecka - Opera Na Zamku
Aleksandra Gąsior - Opera Śląska
Martyna Kander - Opera Śląska

___

Kategoria XVI - NAJLEPSZY PLAKAT TEATRALNO-MUZYCZNY

Marcin Władyka - Teatr Syrena
Mariusz Andryszczyk - Teatr Wielki w Łodzi
Michał Leśkiewicz - Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki

___

Kategoria XVII - NAJLEPSZE KOSTIUMY

Agata Uchman - Opera Nova w Bydgoszczy
Dorota Sabak - Teatr RAMPA na Targówku
Martyna Kander - Opera Na Zamku

Nagrodą w konkursie jest statuetka Jana Kiepury i dyplom oraz ewentualne nagrody specjalne, fundowane przez sponsorów dla Laureatów poszczególnych kategorii. Wręczenie Teatralnych Nagród Muzycznych odbędzie się podczas uroczystej gali, 30 września 2019 r. w Warszawie.

(-)
Materiał organizatora
12 czerwca 2019
Portrety
Jan Kiepura

Książka tygodnia

Amantka z pieprzem
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Grażyna Barszczewska, Grzegorz Ćwiertniewicz

Trailer tygodnia