Nowa gra miejska Groteski i NBP

Ekonomiczna Gra Uliczna

Teatr Groteska i Narodowy Bank Polski zapraszają na nową grę miejską, tym razem jest to - Ekonomiczna Gra Uliczna!

EKONOMICZNA GRA ULICZNA 

Jesteś uczniem szkoły ponadgimnazjalnej? 
Umiesz liczyć i myśleć? 
Chcesz zarobić? 

Weź udział w ekonomicznej grze ulicznej Narodowego Banku Polskiego i Teatru Groteska

w sobotę, 14 kwietnia w Krakowie. Start o godz. 9.00.

Ekonomiczna Gra Uliczna to okazja, by rozwiązując skomplikowane łamigłówki i wredne zadania karne, wykazać się kreatywnym myśleniem, pogłębić wiedzę o banku centralnym, ekonomii i walucie euro oraz... zarobić. Do wygrania bony Empiku o łącznej wartości 2000 zł (I miejsce), 1200 zł (II miejsce) i 400 zł (III miejsce). Na wszystkich czekają gadżety NBP. 

Przed zawodnikami 8 punktów, które najpierw trzeba będzie odnaleźć. W każdym punkcie zadania: historia bankowości centralnej, polityka pieniężna, emisja pieniądza, system płatniczy, rezerwy, euro, bank państwa, numizmatyka - czyli bułka z masłem. 

Pytania opracowane będą w oparciu o informacje ze stron www.nbp.pl, www.nbportal.pl oraz www.nbp.pl/euro. Warto tam zajrzeć przed grą. Gra będzie się toczyć na czas. Im ktoś mądrzejszy i szybszy - tym jego szanse na wygrane rosną.

W zabawie może wziąć udział tylko 21 czteroosobowych drużyn, przy czym jedna szkoła może wystawić maksymalnie 3 zespoły.

Regulamin wraz z zasadami rekrutacji znajdziecie na stronie http://www.groteska.pl/aktualnosci/ekonomiczna-gra-uliczna---nowa-gra-miejska oraz na www.nbp.pl/Gry2012. Pobrane stamtąd i wypełnione formularze ślijcie na adres Katarzyna.Basiak-Gala@nbp.pl do 12 kwietnia 2012 r. włącznie.

Kto pierwszy ten lepszy. "Bojowe" nazwy zespołów mile widziane. Informacje o miejscu startu otrzymacie po rejestracji.

Zapraszamy!

(-)
Materiał Teatru
31 marca 2012

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia