Nowa odsłona najpopularniejszej komedii

"Single i Remiksy" - reż. Olaf Lubaszenko - Teatr Capitol, Warszawa

Małżeństwo grane brawurowo przez Wojciecha Medyńskiego i Annę Muchę czeka w tym sezonie nowe wyzwanie! Marcin Szczygielski, autor sztuki komediowej „Single i remiksy”, dopisał nowy, emocjonujący i aktualny społecznie wątek o singielce w ciąży w korporacji.

Biznesowe rozgrywki, miłosne intrygi, hinduskie tańce zaprawione dużą dawką humoru oraz plejada popularnych aktorów: Wojciech Medyński, Anna Mucha, Weronika Książkiewicz i Lesław Żurek to atuty, które sprawiają, że sztuka, wystawiana od jesieni ubiegłego roku, odnosi sukcesy na scenach w całej Polsce. W Warszawie przedstawienie będzie można obejrzeć w poniedziałek 28 października o godz. 19.00 w Teatrze Żydowskim.

„Single i remiksy" Marcina Szczygielskiego w reżyserii Olafa Lubaszenko to komedia demaskująca mechanizmy panujące w korporacjach, które wykorzystują marzenia wielkomiejskich singli o karierze, niezależności i pieniądzach, wtłaczając ich w system niewolniczej pracy. Finansowa wolność i prestiż okazują się zbyt małą nagrodą za konieczność rezygnacji z życia osobistego i ciągły strach o utratę pracy...

W tym sezonie widzowie oglądać będą spektakl w zmienionej wersji ze względu na ciążę Anny Muchy, grającej w sztuce Joannę, żonę Sebastiana, Dyrektora Marketingu dużego wydawnictwa prasowego. Pojawia się nowy i bardzo aktualny wątek - singielki w ciąży w korporacyjnej rzeczywistości. Marcin Szczygielski w zabawny i błyskotliwy sposób pokazuje, jak młodzi rodzice próbują pogodzić rodzicielstwo z karierą, zaspokoić oczekiwania wymagającego szefa i znaleźć czas na wychowanie dziecka. - Nic się nic nie zmieni. I tak głównie będziemy nasze dziecko oglądać przez kamerkę internetową. Wieczorami będę miał cały czas włączonego laptopa - mówi Sebastian, grany przez Wojciecha Medyńskiego. Przerażeni małżonkowie prześcigają się w wymyślaniu karkołomnych sposobów, by uchronić się przed utratą pracy.

Kojarzony z rolami czarnych charakterów w licznych serialach telewizyjnych oraz z teatrem improwizacji Ab Ovo, Wojciech Medyński w „Singlach i remiksach" tworzy barwny i emocjonujący duet z Anną Muchą. - Grany przeze mnie Sebastian to facet złożony z samych przeciwności: znerwicowany, a jednak silny psychicznie. Zawodowo jest kreatywny, prywatnie zaś fajtłapą. Ciąża i świadomość ryzyka utraty pracy całkowicie go paraliżują. Z jednej strony ćwiczy z żoną oddechy, a z drugiej chce, by rodziła w pracy. Szeroki wachlarz jego skrajnych cech charakteru powoduje, że każdy widz dostrzega w Sebastianie cząstkę siebie, śmiejąc się przy tym z jego nieporadności, absurdalnych zachowań i pomysłów. Ta rola była dla mnie nowym wyzwaniem, bo dotąd grałem głównie postaci negatywne. Cieszę się, że tym razem mam możliwość zaprezentowania się publiczności z zupełnie innej strony - mówi aktor.

Komediowy talent Wojciecha Medyńskiego doceniają widzowie i krytycy: ...najjaśniejszą gwiazdą spektaklu okazał się Wojtek Medyński, który ze 100% zaangażowaniem zagrał szefa reklamy i marketingu, żyjącego w bezustannym lęku przed szefową i przed swoją żoną, z którą związek musi ukrywać ze względu na politykę firmy. Jego nerwowy, cierpiący na astmę bohater najbardziej zachwycił kielecką publiczność, która kilkakrotnie przerywała spektakl brawami po niektórych jego wypowiedziach i wejściach na scenę... - pisze Kinga Matałowska, e-vive.pl.

„Single i remiksy" to najpopularniejszy spektakl komediowy ostatniego roku. Grany od jesieni 2012 roku w miastach w całej Polsce gromadzi każdorazowo komplety widowni w kilkusetosobowych salach, a bilety wielokrotnie wykupowane są już w pierwszych dniach sprzedaży. Do tej pory sztukę obejrzało blisko 50 000 widzów. W lipcu br. na Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach odbyło się jubileuszowe, setne przedstawienie. Na 10 listopada zaplanowano występy w Dȕsseldorfie. Od 21 października spektakl będzie można oglądać w Teatrze Żydowskim w Warszawie.

Więcej informacji www.singleiremiksy.com

(-)
Materiał Teatru
16 października 2013

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Malta Festival Poznań ...
Michał Merczyński
Dziś ogłaszamy kolejne wydarzenia, kt...