Nowa odsłona Ogniska Teatralnego 2013/14

Ognisko Teatralne Teatru Ochoty przechodzi gruntowną przemianę

Po 40 latach działalności Ognisko Teatralne Teatru Ochoty przechodzi gruntowną przemianę. Marta Wójcicka (prezeska Studia Teatralnego Koło) we współpracy z wieloletnią kierowniczką Ogniska Bożeną Stryjkówną zaproponowały nowoczesną i innowacyjną ścieżkę rozwoju placówki.

Ognisko Teatralne Teatru Ochoty to od dzisiaj miejsce szeroko pojętej edukacji, której głównym narzędziem jest teatr. Autorki programu są przekonane, że metoda teatralna pozwala uczestnikom nie tylko zdobywać umiejętności warsztatowe, lecz także kształtować cechy osobowości sprzyjające aktywności twórczej. Wójcicka i Stryjkówna pragną, aby Ognisko Teatralne stało się przestrzenią rozwoju osobowości, umiejętności, predyspozycji dla osób w każdym wieku.

Absolwentami Ogniska są aktorzy (m.in. Katarzyna Figura, Piotr Adamczyk, Edyta Jungowska, Agnieszka Dygant, Agnieszka Grochowska) reżyserzy teatralni, ale również prawnicy, architekci, dziennikarze, fizycy i inni, dla których teatr stanowi nieodłączny element codzienności, a zajęcia w Ognisku pozostawiły wspomnienia na całe życie.

Wprowadzone od tego roku zmiany obejmują zarówno program zajęć, jak i prowadzących, a także uczestników Ogniska Teatralnego. Po raz pierwszy na zajęcia będą mogły przychodzić dzieci już od 7. roku życia. Została również uruchomiona grupa dorosłych (od 19. roku życia) oraz kurs dla instruktorów teatralnych.

Zajęcia w Ognisku będą stopniowo poszerzane o autorskie warsztaty: pisanie dla teatru, reżyseria dźwięku, technika teatralna, pantomima, praca z kamerą. Starannie dobrana kadra prowadzących zaproponuje uczestnikom zajęcia fakultatywne z ekspertami w zależności od indywidualnych potrzeb grupy. Uczestnicy sami nadają rytm zajęciom w Ognisku.

Organizatorzy zajęć dokładają starań, aby realizować program w nowoczesny, nieodbiegający od profesjonalnych standardów sposób. Dlatego wszyscy uczestnicy mają dostęp do profesjonalnej sceny Teatru Soho, znajdującej się na terenie Soho Factory oraz sprzętu, rekwizytów i kostiumów niezbędnych do pracy teatralnej.

Zapisy trwają do 26 września!

Szczegółowy program, formularz zgłoszeniowy i listę prowadzących znajdą Państwo w załączniku.

Informacja: 22 825 52 94 / ognisko@teatrochoty.pl

(-)
Materiał Teatru
20 września 2013

Książka tygodnia

Tamara Łempicka. Sztuka i skandal
Wydawnictwo Marginesy
Laura Claridge

Trailer tygodnia

Artyści w spocie przec...
Andrzej Seweryn, Magdalena Boczarska,...