Nowa powieść w odcinkach w Dramatorium

"Pełnia życia" Johna Fante

Po raz kolejny w Dramatorium Teatru Barakah powieść w odcinkach. 4 lutego rozpoczyna się czytanie "Pełni życia Johna Fante.

John Fante - amerykański pisarz włoskiego pochodzenia. Mimo iż uznawany jest za jednego z najwybitniejszych amerykańskich pisarzy XX wieku, na życie zarabiał pisząc scenariusze dla Hollywood. Pod koniec jego życia inny kalifornijski pisarz, Charles Bukowski, miłośnik prozy Fantego, zagroził swemu wydawnictwu, Black Sparrow Press, że jeśli nie wznowią wydań Fantego, zerwie z nimi kontrakt. Wznowili. I Fante okazał się sukcesem, pewnie w dużej mierze dzięki patronatowi młodszego, sławniejszego kolegi, ale również dlatego, że jest to po prostu dobre pisarstwo.

"Pełnia życia" to opowieść pełna radości, śmiechu, absurdu i kalifornijskiej sielanki. John Fante mieszka w LA, jego żona jest w zaawansowanej ciąży, a dom atakują termity. Pisarz jedzie do rodzinnej wsi, by ściągnąć do LA swego ojca budowlańca, który mógłby pomóc w naprawie domu... Sytuacja rozwija się i osiąga kolejne poziomy śmieszności oraz codziennego absurdu, co opisywane z ironią i lekkością Fantego czyta się świetnie. Słucha i ogląda, mamy nadzieję, jeszcze lepiej.

Dramatorium 4 lutego (poniedziałek) o 20.00.

Czytać będą:
Anna Piróg-Karaszkiewicz
Zbigniew Kozłowski
Małgorzata Brożonowicz-Sienkiewicz
Franciszek Muła

(–)
Materiał Teatru
30 stycznia 2013

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...