Nowa premiera w Sylwestra

"Facet na telefon" - reż. Piotr Wiśniewski - Teatr Żelazny w Katowicach

Sylwester w Teatrze Żelaznym. Ostatnie miejsca! Zapraszamy na Sylwester z Teatrem Żelaznym! Zagramy nową premierę "Facet na telefon". Po każdym spektaklu zapraszamy na lampkę wina oraz tort z aktorami!

 

Światowa prapremiera sztuki „Call a boy" autorstwa Mileny Preradovic – genialnej obserwatorki ludzkich zachowań i mistrzyni wydobywania tego, co w ludziach komiczne. Można się więc spodziewać wielu okazji do śmiechu, ale również ważnych i trudnych pytań odnośnie do tego kim jesteśmy i jak mogą wyglądać relacje międzyludzkie.

Dziś relacje, w tym te nieco bardziej romantyczne, rodzą się i umierają bardzo szybko – wystarczy mieć ze sobą telefon. Takiej postawy trzyma się Caro – kobieta nowoczesna, przebojowa, trzeźwo patrząca na życie. Zajmuje się wzornictwem przemysłowym i jest niezależna pod każdym względem. Neguje wszelkie obyczajowe stereotypy, a mężczyzn traktuje instrumentalnie. Jest pozbawiona złudzeń co do małżeńskiego szczęścia, woli więc przeżywać krótkie przygody.

Jej przeciwieństwem jest romantyczka Sonia – z zawodu florystyka, typ marzycielki, pragnącej przede wszystkim wyjść za mąż, mieć dzieci i wieść ustabilizowane życie u boku ukochanego mężczyzny.

Kobiety łączy wspólne mieszkanie, a co najważniejsze przyjaźń. Już ta relacja stanowiłaby dobrą podstawę do napisania sztuki, ich losy skomplikują się jednak nieco bardziej...

Sonia właśnie zakochała się w bankowcu o imieniu Thomas, na temat którego kobieta snuje już małżeńskie plany. Caro, aby zademonstrować swoje poglądy, postanawia zamówić tytułowego „Faceta na telefon" i tym samym przekonać przyjaciółkę do swoich racji. Wieczór, który miał być czasem romantycznych uniesień, zamienia się jednak w wielką awanturę. A co z niej wyniknie? Czy pomimo przeciwności, bohaterowie staną przed ślubnym kobiercem?

W cenie biletu 200 zł/os
- spektakl: "Facet na telefon" - tort w towarzystwie aktorów - kieliszek wina - 31 grudnia 2021 - godz. 16:00, godz. 21:30 (brak biletów)  - Premiera 17.12.2021

(-)
Materiał Teatru
20 grudnia 2021

Książka tygodnia

Białość
Wydawnictwo ArtRage
Jon Fosse

Trailer tygodnia