Nowe spektakle w Arlekinie

nowy sezon teatralny - Teatr Lalek Arlekin w Łodzi

Cztery premierowe spektakle, w tym trzy prapremiery i jeden spektakl premierowy, a także 7. edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Ulicznej "TrotuArt 2011" - oto plany Teatru Lalek "Arlekin" w Łodzi na sezon 2011/2012

Sezon rozpocznie 8 października "Wyprawa na Szklaną Górę"w reż. Czesława Sieńki, baśń o królewnie porwanej i więzionej przez smoka oraz o dzielnym kominiarczyku. Spektakl zrealizowane będzie w konwencji zbliżonej do musicalu.

 

24 marca 2012 roku obejrzymy bajkę "O żabce, co nie została królewną", współczesną wersję utworu Jeana de La Fontaine\'a, przypowieści, która pod kostiumem zwierząt kryje drugie dno. Jej adresatem są przede wszystkim dzieci w wieku 4-12 lat. Reżyseruje autor scenariusza, Waldemar Wolański.

 

Po dwóch prapremierach spektaklem premierowym będzie "Niewielki mały król" w reż. Bogdana Nauki. Scenariusz na podstawie "Króla Maciusia I" Janusza Kroczaka, uważanego za jedną z najznakomitszych polskich powieści dla dzieci, napisała Joanna Kulmowa, poetka, autorka książek dla dzieci. Premiera 26 maja.

 

Nielada gratka czeka nas 26 czerwca 2012 roku, kiedy to na Starym Rynku prapremierę będzie miało widowisko plenerowe "Gil pogromca smoków" w reż. Katarzyny Kawalec, na podstawie powieści J.R.R. Tolkiena "Rudy Gil". W planach spektakl pokazywany będzie objazdowo w całej Polsce.

 

A już 24 września bieżącego roku rozpocznie się VI Międzynarodowy Festiwal Sztuki ulicznej "TrotuArt". Jego gwiazdą będzie szwajcarska grupa teatralna Burnt Out Punks, sami nazywający siebie "weteranami cirque nouveau". W Łodzi pokażą "Syndrom sztokholmski". Podczas dwudniowego festiwalu na ulicy Piotrkowskiej i w jej sąsiedztwie zaroi się od kuglarzy, mistrzów grania na pile, szczudlarzy. Teatr Pinezka Przemysława Grządzieli pokaże "Pinezkologię" i "Błękitna Rapsodię, czyli Stary Clown i morze ". Francuscy muzycy z Le Complet\'Mandingue dadzą koncert na balafonach, usłyszymy też Street Brass Zespół Instrumentów Dętych z Polski. Praktyki teatralne powstałe w oparciu o dogłębne badania wielokulturowe i interdyscyplinarne pokaże zaś AteliercuncheoN z Włoch.

Łukasz Kaczyński
Polska Dziennik Łodzki
10 września 2011

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia