Nowe spektakle w maju w Warszawie

"Album Karla Höckera" - reż. Paul Bargetto - Teatr Trans-Atlantyk

4 i 10 maja o godz. 19.00 w Instytucie Teatralnym w Warszawie odbędą się pokazy najnowszego projektu "Album Karla Hockera" Teatru Trans-Atlantyk - spektaklu dokumentalnego o Auschwitz, który powstał we współpracy z dramaturżką Małgorzatą Sikorską Miszczuk.

Inspiracją dla twórców był osobisty album fotograficzny oficera SS Karla Höckera, adiutanta jednego z komendantów obozu koncentracyjnego w Auschwitz-Birkenau.

Wykorzystując technikę improwizacji i metody teatru dokumentalnego, grupa Trans-Atlantyk pokazuje na scenie życie w obozie koncentracyjnym, ale z nietypowej strony - z punktu widzenia Nazistów. Zadają sobie i widzom pytania m.in. jakie mechanizmy powodują, że ludzie stają się nieludzko źli? Jakie są granice fanatyzmu? Czy dziś możliwe jest powtórzenie sytuacji z obozów zagłady? Czy Auschwitz-Birkenau był dla Nazistów rajem na ziemi?

Niezależna grupa teatralna Teatr Trans-Atlantyk powstała z inicjatywy Paula Bargetto, a tworzy ją grupa polskich aktorów: Marta Król, Helena Chorzelska, Grzegorz Sierzputowski, Tomasz Sobczak i Krzysztof Polkowski oraz producentka Agata Balcerzak.

Więcej informacji można odnaleźć na stronie internetowej www.teatrtransatlantyk.com

(–)
Materiał Teatru
29 kwietnia 2015

Książka tygodnia

Historia męskości
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia