Nowiutkie Teatranki

Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego w Warszawie

W lutym Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego przygotował nowy repertuar Teatranków, a w nich aż roi się od niesamowitych wypraw w przestrzenie kosmiczne, bale robotów czy niezrozumiały i prawie kosmiczny świat dorosłych korporacji

W każdą niedzielę w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego organizowane są zabawy teatralne dla fajnych dzieciaków i fajnych rodziców. Teatralny plac zabaw, animacje lalkami, cyrk, bajkowa scena opowiadania, zaczarowany dom, lalki i wiele innych niespodzianek. Zainteresowani zajęciami zaproszeni są na stronę www.teatranki.ezapisy.pl, gdzie można zarezerwować bilety na zajęcia i znaleźć szczegółowe informacje na temat zajęć.

REPERTUAR:

13 lutego - Korpo-Teatranki
godz. 10.00: dzieci 2-4 lat
godz. 12.00: dzieci 4-6 lat

zajęcia teatralne i plastyczne: Dorota Piwowarska, Sebastian Świąder

Świat białych kołnierzyków i niszczarek do dokumentów wydaje się zabawny tylko wtedy, gdy jesteśmy dziećmi. Długie korytarze biurowców, pełne formalności procedury, garnitury i krawaty, które czasem przypominają prawdziwą maskaradę - czy korporacja może mieć coś wspólnego z teatrem?

Rodziców zachęcimy do tego, by oswoili nudną i nielubianą rzeczywistość za pomocą dziecięcej wyobraźni i odrobiny szaleństwa, a razem z dziećmi przy pomocy ruchu, gestu, rytmu, kostiumu spróbujemy choć trochę zrozumieć dziwny świat dorosłych!Zapraszamy serdecznie! CV razem ze zdjęciem prosimy przesyłać na dowolnie wybrany adres.

20 lutego - Czy roboty kręcą piruety?
godz. 10.00: dzieci 2-4 lat
godz. 12.00: dzieci 4-6 lat

zajęcia teatralne i plastyczne: Karolina Pluta, Krystyna Bocheńska

Roboty chcą urządzić zabawę karnawałową. Zapraszają inne roboty, mechanicznych rycerzy i księżniczki, androidy, a nawet golemy. Ale jak będą świętować? Czy tacy goście lubią tańczyć? Może wolą grać w ?robo-berka?. Mamy chwilę na kamuflaż ? i już jako mechaniczne stwory spróbujemy się wkręcić na ten bal i sprawdzimy, czy roboty kręcą piruety.

27 lutego: Cyrk
godz. 10.00: dzieci 2-4 lat
godz. 12.00: dzieci 4-6 lat

zajęcia teatralne: Agata Włodarczyk
zajęcia plastyczne: Dorota Czeszejko-Sochacka

Zajęcia cyrkowe adresowane do wszystkich (niezależnie od wieku i umiejętności) dzieci i ich rodziców. Dla maluchów - cyrkowe zabawy z rodzicami (zabawy piłeczkami, talerzami, flowerstickami i chustą klanza). Dla starszych dzieci: nauka podstaw żonglerki, trening oburęczności, chodzenie po linie - slackline.

(-)
Materiały Instytutu
7 lutego 2011

Książka tygodnia

Historia męskości
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia