Nowy cykl spotkań w Białostockim Teatrze Lalek

"Café Teatralna" czyli kawa, herbata i teatr!

"Café Teatralna" - to nowy cykl comiesięcznych spotkań, podczas których będą Państwo mogli w luźnej, kawiarnianej atmosferze porozmawiać z artystami związanymi z szeroko pojętym teatrem lalek.

Zaprosimy: lalkarzy z powołania i wykształcenia; lalkarzy, którzy "zdradzili" swój zawód i tych, którzy odnaleźli go przez przypadek; miłośników lalkarstwa i jego przeciwników; tych, którzy twierdzą, że teatr lalek jest jedynie dla dzieci i tych, którzy uważają, że "teatr lalek" to tyle, co "teatr formy", a forma to i Kantor, i Szajna, i Grzegorzewski, i opera ...; tych, co dla teatru lalek piszą, tańczą, śpiewają, komponują, reżyserują i fotografują. A także tych wszystkich, których chcieliby Państwo w Café Teatralnej spotkać.

Pierwsze zaproszenia - w końcu Jubileusz zobowiązuje! - wystosujemy do twórców, którzy przez dłuższą lub krótszą chwilę związani byli z naszą sceną.

Chcemy, by Państwo ich poznali. Chcemy, by Państwo z nimi porozmawiali. Chcemy, by Państwo się z nimi zaprzyjaźnili (lub przynajmniej spróbowali się zaprzyjaźnić).

Gospodarzem Café Teatralnej będzie Konrad Szczebiot.

Do Café Teatralnej - wstęp zawsze wolny!

Już 26 lutego, tuż po spektaklu Wesele, gościć będziemy Marcina Bartnikowskiego i Marcina Bikowskiego z Teatru Malabar Hotel.

(-)
Materiał Teatru
20 lutego 2013

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...