Nowy dyrektor artystyczny

Teatr Muzyczny w Lublinie

Półroczny wakat na stanowisku dyrektora artystycznego nie sparaliżował Teatru Muzycznego, ale pracy nie ułatwiał. Nowy dyrektor już jest.

Od października ubiegłego roku lubelski Teatr Muzyczny funkcjonował bez dyrektora artystycznego. Wówczas właśnie z tego stanowiska został odwołany Tomasz Janczak. Od piątku jednak nasza scena muzyczna znowu ma szefa artystycznego.

Został nim Piotr Wijatkowski, wysokiej klasy dyrygent, doskonale znany w Lublinie, zwłaszcza słuchaczom Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego. Maestro Wijatkowski był z nią związany od 1993 roku, początkowo jako dyrygent, później - pierwszy dyrygent, a w latach 2009-2011 dyrektor artystyczny.

Ale dał się już poznać - i to z dobrej strony - również publiczności Teatru Muzycznego. Bowiem zanim jeszcze rozpoczął dyrektorowanie, był kierownikiem muzycznym koncertu "The Musical Show", prezentowanego wwieczór sylwestrowy oraz w tegorocznym karnawale.

W dniu objęcia stanowiska dyrektor Wijatkowski nie chciał jeszcze mówić o swoich oczekiwaniach i planach. - Chciałbym najpierw porozmawiać o tym z artystami - powiedział Kurierowi. - Z całym zespołem teatru spotkam się zaraz po Świętach Wielkanocnych. Chciałbym, aby była to szczera rozmowa, w trakcie której wspólnie ustalimy, co chcemy i możemy zaproponować naszej publiczności. A już teraz mogę zadeklarować, że moja praca będzie przebiegać w poszanowaniu tradycji teatru i dorobku wszystkich moich poprzedników.

Dyrektorowi Piotrowi Wijatkowskiemu życzymy sukcesów na tym - jak niejednokrotnie pokazało samo życie - nie zawsze łatwym stanowisku.

Andrzej Z. Kowalczyk
Kurier Lubelski
14 kwietnia 2014

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia