Nowy dyrektor na Woli?

Tadeusz Słobodzianek na miejscu Macieja Kowalewskiego

Prezydent Warszawy wyłoniła nowego kandydata na stanowisko dyrektora Teatru Na Woli. Dotychczasowego dyrektora - Maciej Kowalewskiego - miałby zastąpić Tadeusz Słobodzianek.

Tym samym podziękowano Maciejowi Kowalewskiemu, który dyrektorem naczelnym i artystycznym sceny przy ul. Kasprzaka został w lipcu 2007 roku. Pozostanie nim prawdopodobnie do sierpnia br.

Nowym kandydatem prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz został Tadeusz Słobodzianek, który obecnie prowadzi teatr Laboratorium. Zanim jednak decyzja zostanie zatwierdzona, jego kandydaturę musi zaopiniować MKiDN i ZASP. Już teraz wiadomo jednak, że Związek Artystów Scen Polskich nie chce wydania jednostronnej opinii o zaproponowanym kandydaci, a zorganizowania konkursu, dzięki któremu wyłoniona zostanie właściwa osoba na stanowisko dyrektora.

W obronie Kowalewskiego pod koniec maja został wystosowany list otwarty. Wczoraj przeciwko decyzji zarządu miasta protestowali na sesji zespół teatru oraz radni. Podkreślali, że nowo obrany dyrektor prezentuje podobną linię artystyczną jak jego poprzednik. Wyrażali zastrzeżenia do sposobu przekazania sceny – nie w drodze konkursu, a arbitralnie

JGZ
Zycie Warszawy
19 czerwca 2010

Książka tygodnia

Wszystkie nasze lalki
Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi
Honorata Sych

Trailer tygodnia