Nowy dyrektor Teatru STU

Krzysztof Pluskota nowym szefem krakowskiego Teatru STU

20 lutego mija 50 lat od momentu założenia w 1966 roku Teatru STU i objęcia przez niego dyrektorskiego fotela. "Sam się mianowałem dyrektorem Teatru STU i sam się zdejmę z tego stanowiska, i to w momencie, kiedy mogę zejść z ringu o własnych siłach"

- To jest już moje odchodzenie, chcę przestać już być dyrektorem, bo jakimś cudem udało się doprowadzić teatr do takiego miejsca, w którym jest. To jest wielkie osiągnięcie tych wszystkich, którzy ze mną pracowali przez tyle lat, święto rodziny STU" – powiedział dziś na konferencji prasowej zwołanej w Urzędzie Miasta Krakowa – dotychczasowy dyrektor Krzysztof Jasiński.

Krzysztof Jasiński przedstawił jednocześnie swojego następcę. "Od jutra razem prowadzimy Teatr STU, tak długo razem, aż mocno staniesz na nogach i powiesz mi, że podołasz" - zwrócił się do swojego następcy Krzysztofa Pluskoty, który będzie szefował Teatrowi STU.

- Chciałbym, aby Krzysztof Pluskota robił teatr kolejnego pokolenia. – Nie mam pojęcia, jaką drogę artystyczną obierze mój zastępca. Chciałbym tylko mu przekazać, żeby starał się szanować tradycję Teatru Stu, bo to ona będzie jego siłą.

Jasiński jest obecnie dyrektorem artystycznym teatru. Tadeusz Konieczny pełni funkcję dyrektora naczelnego. Zapowiedzieli, że ze STU odejdą dopiero 1 stycznia 2018 roku. Przez te miesiące Jasiński ma zamiar czuwać nad odpowiednim repertuarem oraz pomóc w poszukiwaniach nowych kadr.

RK
Dziennik Teatralny
19 lutego 2016
Teatry
Teatr STU

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia