Nowy lokator

„Vladimir" - reż. Jan Zaturski - Teatr Ekipa

Spektakl z cyklu Niezależna Scena Młodych Polskiego Radia. Agencja Muzyczna Polskiego Radia zaprasza na kolejny spektakl z cyklu Niezależna Scena Młodych. 31 maja o godz. 20 w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej Teatr EKIPA zaprezentuje spektakl „Vladimir" wg tekstu słoweńskiego dramaturga Matjaža Zupančiča.

Spektakl z cyklu Niezależna Scena Młodych Polskiego Radia. Spektakl wyreżyserował Jan Zaturski, a autorem muzyki jest Grzegorz Mazoń. Agencja Muzyczna Polskiego Radia zaprasza na kolejny spektakl z cyklu Niezależna Scena Młodych.

31 maja o godz. 20 w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej Teatr EKIPA zaprezentuje spektakl „Vladimir" wg tekstu słoweńskiego dramaturga Matjaža Zupančiča. Spektakl wyreżyserował Jan Zaturski, a autorem muzyki jest Grzegorz Mazoń.
Wykonawcy: Dagmara Bąk ( Masa), Paweł Ferens (Vladimir), Jarosław Książek (Miki), Jędrzej Taranek (Ales)

Dramat „Vladimir" opowiada historię trójki przyjaciół, którzy w związku z problemami finansowymi decydują się na wynajem pokoju pewnemu nieznajomemu. Tytułowy Vladimir to właśnie nowy lokator. Jest inny niż reszta bohaterów, dużo bardziej zaradny i doświadczony, ale także niosący ze sobą pewną tajemnicę a nawet niepokój. Jego pojawienie się diametralnie zmienia dotychczasowe życie reszty bohaterów.

Dramat „Vladimir" opowiada o mechanizmach działania zła. O manipulacji, a także o niebezpieczeństwach czyhających na nas nie tylko w skali lokalnej, ale również i globalnej. Jest to studium sytuacji, w której ktoś z zewnątrz zaczyna zajmować nasze terytorium i dyktować na nim swoje warunki. Przykład na to jak każdą manipulację można przykryć płaszczykiem pomocy i chęci wprowadzenia ładu do otaczającego świata. Trudno wskazać, jakiś najbardziej wymowny i intrygujący moment w tej sztuce. Każda postać i sytuacja zdaje się idealnie korespondować z otaczającą nas rzeczywistością. Wszystko w tej sztuce zdaje się trafnie odzwierciedlać sytuacje, w których każdy z nas może się znaleźć...

Teatr EKIPA to zespół złożony z profesjonalnych aktorów, którego celem jest uczestniczenie w kulturalnym życiu Warszawy. Teatr powstał w 2011 roku i od tego czasu stara się tworzyć atrakcyjną ofertę wydarzeń dla mieszkańców stolicy. EKIPA to teatr niezależny, poszukujący, szukający bezpośredniego kontaktu z widzem. Zespół dąży do tego, by publiczność dobrze się czuła w ich towarzystwie i spotykała się z aktorami w miejscach niekoniecznie kojarzących się z teatrem. Ich spektakle odnoszą się do otaczającego nas świata, dotykając tak samo jego współczesności, jak i historii.

Największą siłę teatru stanowią aktorzy, którzy poprzez swoją zawodową obecność w mediach, ale i długoletnią współpracę z prestiżowymi scenami stolicy i kraju są najlepszą wizytówką Teatru EKIPA.

Bilety do kupienia na stronie: sklep.polskieradio.pl oraz w kasie przed spektaklem przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7

Barbara Czerska
Agencja Muzyczna PR SA
19 maja 2017

Książka tygodnia

Słownik biograficzny teatru polskiego, tom III: 1910-2000
Instytut Sztuki Polskiej Akademii Nauk,
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia