Nowy musical familijny

"Pinokio" Teatr Rampa w Warszawie

"Pinokio" - najnowszy musical familijny w Teatrze Rampa zrealizowany na motywach bajki Collodiego, to wspaniała podróż w świat dziecięcej wyobraźni. Jej bohaterem jest mały, niegrzeczny chłopiec, który pewnej nocy ma niesamowity sen.

Oto ożywają wszystkie jego zabawki, a on sam staje się drewnianym pajacem i jako Pinokio zaczyna się uczyć dobrych manier i odpowiedzialności. Pokój chłopca zamienia się w różne światy, w których pajacyk spotyka znane nam z bajki postacie i przeżywa z nimi niezwykłe przygody. W tej wędrówce od początku towarzyszy mu Gadający Świerszcz, będący jednocześnie wirtuozem skrzypiec.

Nasz spektakl to przede wszystkim niesamowicie barwna, muzyczna opowieść. Kilkadziesiąt kolorowych, ciekawych kostiumów i 20 wpadających w ucho piosenek z pewnością zostanie w pamięci widzów. Ciekawostką jest fakt, że "Piosenka drewnianych lalek" już od kilkunastu lat żyje swoim własnym życiem i jest wykonywana na festiwalach i przeglądach z udziałem dzieci.

Jak przystało na musical familijny - rodzice i opiekunowie oglądający przedstawienie, również nie będą się nudzić. Jest w tym spektaklu bowiem wiele sekwencji, w których z warstwy słownej i tekstowej da się odczytać drugie dno, odsyłające do dorosłego świata i praw w nim panujących.

Musicalowa konwencja widowiska podkreśla aktorski i wokalny kunszt wszystkich wykonawców, natomiast adaptacja i reżyseria Cezarego Domagały oraz piosenki Tomasza Bajerskiego dają gwarancję rozśpiewanego i roztańczonego widowiska, które z pewnością rozbawi, wzruszy i pozostanie na długo w pamięci dzieci i rodziców.

Teatr Rampa w Warszawie, "Pinokio"
muzyka Tomasz Bajerski
reżyseria Cezary Domagała
scenografia Marek Lewandowski
choreografia Emil Wesołowski
kierownictwo Muzyczne Tomasz Bajerski
obsada:
Magdalena Cwen-Hanuszkiewicz, Agnieszka "Fajka" Fajlhauer, Joanna Górniak, Adrianna Janota, Katarzyna Kozak, Dorota Osińska, Klementyna Umer, Leszek Abrahamowicz, Piotr Furman, Robert Kowalski, Julian Mere, Konrad Marszałek, Andrzej Niemirski, Robert Tondera, Daniel Zawadzki
premiera: 30 stycznia o godz. 19.00.

Agnieszka Wyszomirska
Materiały Teatru
30 stycznia 2009
Portrety
Cezary Domagała

Książka tygodnia

Kantor Nie/Obecność
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Katarzyna Fazan

Trailer tygodnia

Dzień Dziecka w Baju P...
Zbigniew Lisowski
Wycieczka po Teatrze Baj Pomorski w T...