Nowy projekt kulturalny

"Brzydkie Kaczątko" - reż. Aleksandra Zielińska - Szkoła Aktorska J. i H. Machulskich w Warszawie

Nowy projekt kulturalny pod patronatem Szkoły Aktorskiej Machulskich Assistej mający na celu wdrożenie studentów aktorstwa do pracy na scenie, nauczenie kontaktu z publicznością, a równocześnie zachęcenie widzów do obcowania ze sztuką. Pierwsza premiera z cyklu spektakli miała miejsce 17 stycznia, na Scenie Lubelskiej, Szkoły Aktorskiej Machulskich.

Pod opieką artystyczną znanej pisarki i teatrologa, Renaty Dymnej młodzi ludzie wystawili fantastyczną sztukę dla dzieci, jedną z najpopularniejszych bajek Christiana Andersena, "Brzydkie Kaczątko".

Spektakl okazał się sukcesem już po pierwszych minutach, dzieci stanowiące przeważającą część publiczność były jak zaczarowane i nikomu nawet nie przyszło do głowy psocić, co jest chyba największym komplementem dla młodego aktora, bo przecież wiemy, że nie ma szczerszego widza niżdziecko.

Oprócz gry aktorskiej, bardzo profesjonalnej jak na początkujących aktorów, ujmująca jest również muzyka i scenografia, stworzona również wyłącznie przez studentów i z materiałów im dostępnych.

To pokazuje, że koszty spektaklu wcale nie muszą być wielotysięczne, wystarczy odrobina inwencji twórczej i zaangażowania.

Z przyjemnością będziemy uczestniczyć w kolejnych przedsięwzięciach artystycznych Szkoły Aktorskiej Machulskich i kibicować młodym aktorom, bo przecież już wkrótce to pewnie oni będą znanymi gwiazdami.

Katarzyna Jakubiak
www.businessmagazine.pl
23 stycznia 2017

Książka tygodnia

Opowiedzieć historię. Polska dramaturgia współczesna po 2006 roku
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
redakcja: Joanna Królikowska i Weronika Żyła

Trailer tygodnia

Przemilczenia
Joanna Marcinkowska
U Joanny Marcinkowskiej nieodzownym e...