Nowy rok na scenach Rampy

Teatr Rampa w Warszawie

Teatr na Targówku zaprasza na spektakle muzyczne dla dzieci i dorosłych. Bilety na unikatowy polsko-ukraiński koncert w wieczór sylwestrowy oraz na styczniowe spektakle w Teatrze Rampa to ciekawa propozycja na prezenty gwiazdkowe dla najbliższych

W wieczór sylwestrowy na scenie na Targówku wystąpią artyści Narodowego Akademickiego Teatru Dramatycznego im. Marii Zankowieckiej we Lwowie oraz aktorzy Teatru Rampa. Koncert będzie się składał z dwóch części. W pierwszej aktorzy Rampy, Dorota Osińska i Robert Kowalski, wykonają światowe przeboje muzyki rozrywkowej. Towarzyszyć im będzie orkiestra symfoniczna lwowskiego teatru pod dyrekcją Bogdana Moczurada Iwanowicza. W drugiej części koncertu usłyszymy najbardziej znane utwory muzyki klasycznej w wykonaniu solistów i orkiestry zaproszonego teatru. Po koncercie organizatorzy zaplanowali zabawę w foyer z muzyką na żywo.

Duża Scena dla dzieci i dorosłych


W nowym roku Teatr Rampa zaprasza całe rodziny na niedziele familijne. W drugą niedzielę stycznia na Dużej Scenie zobaczymy dwa przedstawienia dla dzieci"" i ich rodziców: najnowszy musical familijny "W pogoni za bajką" w reżyserii Cezarego Domagały z muzyką Piotra Rubika oraz "Czerwony Kapturek" lubelskiej Kompanii "Teatr". Ale to nie koniec atrakcji na Dużej Scenie. Miłośnicy muzycznych spektakli kostiumowych zobaczą tam farso-wodewil "Pińska szlachta". Natomiast dla fanów rocka przygotowano kultowy musical o Jimie Morrisonie pt. "Jeździec burzy". Ciekawym wydarzeniem będzie również koncert Elżbiety Adamiak promujący jej nową płytę pt. "Zbieram siebie".

Mistrz Sinatra

Scena Kameralna rok 2012 rozpocznie prapremierą spektaklu muzycznego "Być jak Frank Sinatra" w reżyserii Witolda Mazurkiewicza z piosenkami w tłumaczeniu Wojciecha Młynarskiego. W projekcie biorą udział znakomici muzycy jazzowi (przy fortepianie Włodzimierz Nahorny na zmianę z Bogdanem Hołownią) pod kierownictwem Mariusza Bogdanowicza. Natomiast wielbiciele warszawskich przebojów lat 20. i 30. ubiegłego stulecia powinni koniecznie zobaczyć "Perły Kabaretu Mariana Hemara" w reż. Janusza Szydłowskiego.

Młodzi na Mrowisku

Scena Mrowisko jak przystało na promotora młodych adeptów sztuki aktorskiej przygotowała kolejną premierę z udziałem studentów Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich. Tym razem będzie to niedokończona tragedia Cypriana Kamila Norwida pt. "Kleopatra i Cezar" w reżyserii Grzegorza Mrówczyńskiego.

Kulturalny tydzień

Klub Rampa zaprasza na sprawdzone już wydarzenia cykliczne. W niedziele i poniedziałki zobaczymy kameralne przedstawienia oraz interesujące debiuty teatralne. We wtorki miłośnicy słowa mogą spędzić w klubie miły ^Wieczór z literaturą". Środa upływa pod znakiem czarujących rosyjskich ballad, a czwartek pod hasłem twórczych "Wieczorów ze sztuką". Natomiast w piątki, pod wieloznacznym hasłem "Wieczór z Tiramisu", klub prezentować będzie najsłynniejsze spektakle komediowe i kabaretowe. Soboty adresowane są głównie do wielbicieli tańca w rytmach swinga i salsy.

(-)
Dziennik Gazeta Prawna
23 grudnia 2011

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia