Nowy sezon artystyczny w Teatrze Jaracza

spektakle repertuarowe i nowe premiery

Startujemy 13 września. Co przygotowaliśmy? Na początek "Tango Nuevo", spektakl przybliżający twórczość Astora Piazzolli. A 22 września premiera "Boskiego sporu" we współreżyserii i z udziałem Jerzego Bończaka.

"Tango Nuevo" spektakl przybliżający twórczość Astora Piazzolli - artysty, który zrewolucjonizował tango. Akcja dzieje się w 3001 roku, kiedy do Buenos Aires przybywają trzy kobiety o twarzach niewyrażających żadnych emocji. Tajemnicze postacie zaczynają tańczyć Malambo - taniec mężczyzn. Co z tego wyniknie? To tajemnica 

spektakle: 
13-16 września, godz. 19.00
Scena w CEiIK-u 

"Boski spór" to brawurowo i oryginalnie poprowadzona komedia, bezlitosna satyra na temat wyobrażeń o Bogu i sacrum, odnosząca się również do apokryficznych alternatyw chrześcijańskiej religii. Mitterer, choć jego krytyczna ocena naszej religijności jest wyraźnie widoczna, nie epatuje tanim skandalem, nie sili się na tabloidowe obrazoburstwo. 

W gruncie rzeczy "Boski spór" jest namysłem nad kondycją człowieczeństwa, jak również pytaniem o metafizykę i zdolność zadawania pytań o sens i celowość ludzkiego istnienia.

prapremiera polska 22 września, godz. 19.00

pozostałe spektakle: 
23, 25-30 września, godz. 19.00
Scena w Planetarium 

W sezonie teatralnym 2012/2013 między innymi: 

 Trwają próby do prapremiery spektaklu Béli Pintéra KRÓLOWA CIAST w reż. Katarzyny Kalwat. Dla wszystkich, których po przebudzeniu w rodzinnym domu dopada myśl brzęcząca niczym kajdanki: "Boże, znowu w Alcatraz!". Sztuka zostanie zaprezentowana podczas VI Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego DEMOLUDY (17-20 października). 

Wolność zamiast kwiatów to hasło tegorocznej edycji DEMOLUDÓW - tak w sensie dosłownym, jak i metaforycznym, intencjonalnym i faktycznym - upłynie pod znakiem kobiet. One to coraz odważniej i śmielej wychodzą z "demoludowego" i kulturowego cienia, ukazując odmienne, często zaskakujące widzenie świata. Ciekawi jesteśmy na przykład, czy zaproszone teatry ze wschodu i południa Europy mają analogiczny archetyp, u nas zwany Matką Polką. 

Gościmy teatry z Rumunii, Węgier, Rosji, Litwy, Polski.
Zapraszamy! Bądźcie z nami od samego początku!

(-)
Materiał Teatru
12 września 2012

Książka tygodnia

Trailer tygodnia