Nowy sezon czas zacząć

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

Po zasłużonym odpoczynku i remontach, Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu jest gotowy na przyjęcie swoich widzów. Na początek nowego sezonu proponujemy premierę "Ferdynanda Wspaniałego" Ludwika Jerzego Kerna w reż. Lucyny Sypniewskiej

Reżyserka postanowiła wziąć na warsztat jedną z najbardziej znanych i lubianych bajek dla dzieci – opowieść o psie, który zamarzył sobie, żeby zostać człowiekiem. Żywe tempo, barwne kostiumy, wpadające w ucho piosenki, zabawne zdarzenia czynią spektakl niezwykle wesołym i dynamicznym widowiskiem. Pełna bajkowych, zabawnych rekwizytów i lalek scenografia, łatwo przenosi widza w świat dziecięcych marzeń. Budzi refleksję, że warto mieć marzenia i wierzyć w ich spełnienie.

Nowy sezon to nie tylko kolejne premiery, ale także inauguracja nowej sceny Teatru – Sceny Na Poduszkach. Już w październiku będzie można ujrzeć na niej dwie realizacje: monodram dla dorosłych (występ gościnny) oraz monodram dla dzieci pt. „Nie bójcie się czarownic”. Na Scenie Na Poduszkach odbywać się będą spektakle kameralne, lekcje oraz spotkania teatralne. Mamy nadzieję, że najnowsza oferta Teatru przyciągnie, jak zawsze, rzesze widzów i zapewni im niezapomniane wrażenia.  

Repertuar na wrzesień:

4 września godz. 12.30 – „Jaś i Małgosia”

11 września godz. 12.30 – „Calineczka”

18 września godz. 12.30 – „Alicja w Krainie Czarów”

24 września godz. 17.00 – „Ferdynand Wspaniały” PREMIERA

25 września godz. 12.30 – „Ferdynand Wspaniały”

Marlena Jasińska-Denst
Materiały Teatru
29 sierpnia 2011

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...