Nowy sezon w Kamienicy

"Psiunio" - reż. Grzegorz Chrapkiewicz - Teatr Kamienica, Warszawa

Sezon rozpoczną 27 września Hanna Śleszyńska, Piotr Polk i Tomasz Sapryk spektaklem "PSIUNIO" w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza. Dla młodszych Widzów Kamienica przygotowała kultowy spektakl "Tytus Romek i A'Tomek, czyli jak zostać artystą", którego premiera będzie miała miejsce 12 października, a w listopadzie, w dzień ciszy wyborczej Emilian Kamiński wcieli się w rolę francuskiego polityka w sztuce "Miłość i polityka".

"PSIUNIO", autorstwa francuskiego małżeństwa Agnes i Daniela Besse, to tragikomedia, która dzięki humorystycznym dialogom obnaża słabości związku pomiędzy kobietą a mężczyzną. Poruszane przez małżonków na pozór błahe sprawy powodują wybuch lawiny frustracji. Sztuka poprzez serię zabawnych sytuacji i nieporozumień ukazuje różnice pomiędzy światami obu płci. Mistrzowskie dialogi oraz brawurowa gra aktorska Hanny Śleszyńskiej, Piotra Polka i Tomasza Sapryka przedstawią relacje międzyludzkie w zupełnie innym świetle.

"Tytus Romek i A'Tomek, czyli jak zostać artystą", w reżyserii Katarzyny Taracińskiej - Badury, to żywa legenda! Spektakl "Tytus Romek i A'Tomek czyli Jak zostać Artystą", powstał w oparciu o komiksy Henryka Jerzego Chmielewskiego, aby przybliżyć najmłodszym widzom postać legendarnego szympansa. Spektakl jest połączeniem zwariowanego poczucia humoru zaczerpniętego z komiksów oraz wątków edukacyjnych związanych ze sztuką. Dzięki multimedialnym projekcjom widzowie poznają zabytki architektoniczne Londynu i Paryża,

a także dowiedzą się czym w sztuce jest abstrakcja, kontrast oraz horyzont. Inscenizację dopełni oryginalna muzyka łącząca nowoczesny hip-hop z klasycznymi piosenkami harcerskimi.

W obsadzie spektaklu "Miłość i polityka" będziemy mogli zobaczyć Grażynę Wolszczak, Magdalenę Wójcik, Pawła Burczyka, Emiliana Kamińskiego oraz zamiennie Mateusza Banasiuka i Marcela Sabata. Akcja rozgrywa się we Francji. Wpływowy polityk po tym jak "uszczknął" kilka milionów z budżetu Państwa na swoje wydatki, zorientował się, że jest jeszcze ktoś, kto o tym wie. Szantażowany kwitami przez kolegę z partii, staje w obliczu dylematu, odejść z polityki, czy oddać żonę konkurentowi na upojny tydzień na Gwadelupie.

(-)
Materiał Teatru
27 września 2014

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...