Nowy sezon w polskim musicalu

"Ten cały musical" - aut. Piotr Sobierski - Polskie Radio Dwójka

"Blaszany Bębenek", "Rodzina Addamsów" oraz "Cud albo Krakowiak i Górale" to tylko część produkcji, które od nowego sezonu będziemy mogli podziwiać na deskach polskich teatrów muzycznych.

Rozmowa o najbardziej wyczekiwanych premierach w najbliższej audycji Piotra Sobierskiego "Ten cały musical" w Dwójce.

Wielkimi krokami zbliża się rozpoczęcie nowego sezonu teatralnego. We wszystkich teatrach muzycznych trwają już prace nad produkcjami, które od września zagoszczą w repertuarach. W warszawskiej Syrenie oraz poznańskim Teatrze Muzycznym powstaje "Rodzina Addamsów" w reżyserii Jacka Mikołajczyka, w Gdyni Michał Zadara zmierzy się z polską operą narodową czyli dziełem Wojciecha Bogusławskiego i Jana Stefaniego "Cud albo Krakowiaki i Górale", Santiago Bello w Teatrze Rampa przygotowuje spektakl "Twist and Shout" z największymi przebojami The Beatles, a Wojciech Kościelniak we wrocławskim Capitolu zaprezentuje "Blaszany bębenek".

Audycja numer 99 upłynie pod znakiem nowości, nie zabraknie najlepszych musicalowych produkcji świata. Tym razem nadrobimy zaległości i wysłuchamy piosenek z tytułów, które walczyły o statuetkę Tony Award w kategorii musical roku. Powrócimy również do produkcji, które gościły na polskich scenach w przeszłości, jak np. "Francesco" czy "Syrena Elektro".

"Ten cały musical" w niedzielę 26 sierpnia o godz. 12:00, zaprasza Piotr Sobierski.

(-)
Materiał TPR
23 sierpnia 2018

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia