Nowy sezon w Rampie

"Wanna Archimedesa" - reż. Krzysztof Jaślar - Teatr Rampa w Warszawie

Trwają próby na Scenie Koncertowej Teatru Rampa nad warszawską premierą broadway'owskiej rock-opery "RENT" Jonathana Larsona.

Ten niezwykły rockowy musical emanuje energią, młodością i przesłaniem adekwatnym do dzisiejszych czasów: w świecie, gdzie rządzi pieniądz w ostatecznym rozrachunku z życia liczy się nie on lecz miłość. Mimo, że nie można jej kupić za żadne pieniądze, niektórym wydaje się, że można ją wynająć. "RENT" zdobył nagrodę Pulitzera i cztery statuetki Tony, oraz pięć nagród Drama Desk Award. Jako pierwszy wprowadził do musicalu ważne współczesne tematy społeczne. Warszawską wersję wyreżyseruje Jakub Szydłowski, kierownictwo muzyczne objął Tomasz Filipczak, a choreografię przygotował Santiago Bello. Premiera już 24 października br.

Przygotowujemy również 3 premiery na scenie Dziecięco-Młodzieżowej. Pierwsza już 7 września - będzie to muzyczny spektakl edukacyjny "Wanna Archimedesa" wg scenariusza i w reżyserii Krzysztofa Jaślara, z muzyką Krystyny Kwiatkowskiej. W roli głównej Krzysztof Tyniec, a towarzyszyć mu będą - Dominika Łakomska, Dorota Osińska, Konrad Marszałek i Robert Kowalski (aktorzy Teatru Rampa) oraz Dorota Jarema i Monika Dryll. Dołączam szczegółowe informacje o tych dwóch wydarzeniach z nadzieją, że zainteresują Państwa i zostaną wykorzystane jako tematy interesujących artykułów o ciekawych wydarzeniach kulturalnych.

Ciekawostką jest również fakt, że rozpoczynamy Jubileuszowy Sezon 40 lecia Teatru Rampa, który powstał w maju 1975 roku. Uroczyste koncerty i spotkania rozpoczniemy wiosną 2015 roku.

(-)
Materiał Teatru
21 sierpnia 2014

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia