Nowy sezon w Teatrze na Plaży

"rzecze Budda Chinaski" - reż. Cezary Studniak - Teatr Muzyczny Capitol

Wraz z początkiem jesieni ruszył nowy sezon w Teatrze na Plaży. Jeszcze w tym roku na sopockiej scenie odbędzie się kilka premier teatralnych, gościnnych spektakli z całej Polski, koncertów oraz pierwszy przegląd twórczości Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego.

4 października w Kino-teatrze "Rzecze Budda Chinaski" - spektakl z wrocławskiego Teatru Capitol.

Zapraszamy na nową odsłonę cyklu filmowego, prezentującego na ekranie najciekawsze polskie spektakle ze scen teatralnych z całej Polski. Cykl przygotowany jest we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym. Już 4 października zapraszamy na "Rzecze Budda Chinaski" - spektakl z wrocławskiego Teatru Capitol, na podstawie tekstów Charlesa Bukowskiego, w reżyserii Cezarego Studniaka.

W każdą niedzielę o godz. 11.00 zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 6 do 10 lat na Bajkowe Poranki Teatralne - spotkania ze spektaklami dla najmłodszych, które rozpoczniemy 5. Października sopocką bajką "Fasolka Polka i Szczypiorek Florek".

11 października Teatr na Plaży zaprasza na multimedialny, magiczny spektakl muzyczny w wykonaniu Pati Sokół o tytule "Neverland". Scenariusz oparty na fragmentach dzieł Witolda Gombrowicza, Sylvii Plath i James'a Barriego przeplatany jest piosenkami Pati Sokół.

Na scenie zobaczymy Pati Sokół, a w multimedialnych częściach będziemy mogli podziwiać między innymi Magdalenę Różczkę, Łukasza Nowickiego. A także Macieja Stuhra, Weronikę Rosati oraz Tomasza Kota.

W dniach 16-19 października odbędzie się I Weekend twórczości Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego.

Weekend z twórczością wybitnych twórców Kabaretu Starszych Panów, to nie tylko okazja do obejrzenia "muzykałów" tego duetu wyprodukowanych w Teatrze na Plaży (Balladyna '68, Medea, moja sympatia). Podczas weekendu odbędzie się premierowy pokaz recitalu Piotra Kosewskiego pt. "Festiwal Piosenki (Nie)Poważnej", projekcja filmu "Upał", do którego scenariusz napisał Jeremi Przybora, a wyreżyserował Kazimierz Kutz oraz wyjątkowe spotkanie z Grzegorzem i Moniką Wasowskimi.

(-)
Materiał Teatru
3 października 2014

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia