Nowy sezon

Opera Krakowska

Ciekawie zapowiada się nowy sezon w Operze Krakowskiej. Rozpocznie się on już w piątek premierą "Requiem", jednego z najpiękniejszych dzieł Giuseppe Verdiego. Będzie to pierwsze pod Wawelem wykonanie tego utworu na deskach operowych. W przedsięwzięciu oprócz solistów udział weźmie ponad setka chórzystów, m.in. członkowie Chóru Mieszanego Katedry Wawelskiej

- Będzie to koncert z elementami teatru - zapowiada tajemniczo Laco Adamik, kierownik artystyczny tego wydarzenia.

Kolejna premiera planowana jest w krakowskim teatrze na 10 grudnia. Będzie nią spektakl "Eugeniusz Oniegin" Piotra Czajkowskiego z gwiazdą nowojorskiej Metropolitan Opera , barytonem Mariuszem Kwietniem w roli głównej. Przedstawienie to wyreżyseruje Michał Znaniecki.

Dzień później, 11 grudnia w operze odbędzie się Dzień Otwarty. Melomani będą mogli wtedy m.in. spotkać się z Mariuszem Kwietniem i innymi operowymi sławami, a nawet ...wziąć u nich lekcję śpiewu.
W nowym roku nie lada gratka w operze czeka najmłodszych. Będzie nią premiera spektaklu "Mały Lord" w reżyserii Janusza Szydłowskiego. Z tej okazji w dniach 5 do 6 listopada odbędzie się casting na odtwórcę głównej roli. Szczegóły znajdują się na stronie www. opera.krakow.pl. To jednak nie koniec planów krakowskiego teatru na nowy sezon

- Planujemy jeszcze premierę "Balu maskowego" oraz spektaklu baletowego "Romeo i Julia" , jeśli oczywiście pozwolą nam na to fundusze - zapowiada Bogusław Nowak, dyrektor Opery Krakowskiej.

Joanna Weryńska
Polska Gazeta Krakowska
27 października 2010

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...