Nowy spektakl dla dzieci w Sokolnikach

"Straszki pospolitej" Grupy Coincidentia

Grupa Coinicidentia zaprasza 4 listopada na premierę "Straszka pospolita", nowego spektaklu dla dzieci w Siedlisku Kultury Solniki 44.

O ile straszkę pospolitą - popularny gatunek ważki- można spotkać nad jeziorem albo nad rzeką to pospolite strachy występują dosłownie wszędzie. Raz większe, raz mniejsze, u małych i dużych, czające się w dzień i w nocy. Skąd się biorą? Jak działają? Dlaczego i po co się boimy? Takie pytania podejmuje w swoim najnowszym spektaklu Grupa Coincidentia zapraszając młodych widzów ( w wieku od 7 lat) do osobliwego laboratorium strachów i wspólnego odkrywania istoty lęku. To szalona podróż w głąb ludzkiej głowy, dziwacznych snów, gawęd i bajek na dobranoc, realizowana poprzez kolaż fantazji i teatralnych eksperymentów. Na drodze scenicznych improwizacji, bazując na tekstach naukowych, dramatycznych czy autentycznych, dziecięcych opowieściach artyści odtwarzają mechanizmy strachu bawiąc się konwencjami i formą.

Za koncepcję i realizację spektaklu odpowiada Grupa Coincidentia czyli aktorzy i performerzy Dagmara Sowa i Paweł Chomczyk a także muzycy Robert Jurčo i Bogusław Kasperuk, scenografka Małgorzata Tarasewicz - Wosik, kompozytor Jerzy Bielski oraz autorka tekstów Anna Andraka.

Twórcy wykorzystują szeroki wachlarz środków wyrazu od aktorskich, lalkarskich, materialnych i wizualnych po muzykę na żywo, okraszając całość dużą dozą humoru i absurdu. Będzie więc i "śmieszno i straszno", z zachętą oswajania lęków, adresowaną nie tylko do najmłodszych.

Premiera spektaklu odbędzie się 4 listopada, w sobotę, o godz. 15.00 w Siedlisku Kultury Solniki 44. Bilety są bezpłatne, ale obowiązuje e-mailowa rezerwacja miejsc (pod adresem info.solniki44@gmail.com). Zapraszamy!

___

"Straszka pospolita", reżyseria: Grupa Coincidentia
Spektakl dla widzów w wieku od 7 lat.
Wstęp wolny. Obowiązuje rezerwacja miejsc.

(-)
Materiał Teatru
0

Książka tygodnia

Utalentowani jak Nardelli
Sekcja Krytyków Teatralnych ZASP
red.: Anita Nowak, Krystyna Piaseczna, Piotr Rudzki

Trailer tygodnia