Nowy spektakl dla najnajów

"Tam i tu" - reż. Romuald Wicza- Pokojski - Teatr Miniatura w Gdańsku

25 maja o 15.00 Miejski Teatr Miniatura zaprasza na premierę nowego spektaklu przeznaczonego dla najmłodszych widzów – od 1 do 4 lat, tzw. najnajów. Tym razem będzie to przedstawienie nawiązujące do teatru tańca, a choreografią całości zajęła się jedna z najbardziej utalentowanych trójmiejskich tancerek Ula Zerek, stale współpracująca z teatrem Dada von Bzdülöw.

Wysoko nad nami, tam gdzie migoczą gwiazdy, kryje się wiele tajemnic. Jest możliwość nieskończonej ilości światów zupełnie różnych od naszego. Punktem wyjścia do spektaklu „Tam i tu" jest opowieść o miejscu, w którym istnieją tylko proste linie, a do którego nagle z Kosmosu przybywa kula. Wybierzcie się z nami w podróż pełną niezwykłych obrazów i dźwięków. Zobaczcie, co się stanie, kiedy Proste spotkają Kulę. Zapraszamy na historię o wielkiej tęsknocie i pięknej przyjaźni dwóch światów.


Spektakl przeznaczony jest dla dzieci od roku do 4 lat. Dzieci oglądają go, siedząc na miękkich poduszkach wraz z rodzicami. To teatr tworzony z myślą o najmłodszych widzach, otwarty na ich reakcje i zapraszający do odkrywania swoich tajemnic. To teatr, w którym aktorzy zmieniają się w przewodników, a widzowie w odkrywców. „Tam i tu" jest spektaklem-zaproszeniem. Zaproszeniem do wspólnej podroży po świecie prostych i krzywych, a także po świecie teatru.

 

Agnieszka Kochanowska
Materiał Teatru
20 maja 2014

Książka tygodnia

Utalentowani jak Nardelli
Sekcja Krytyków Teatralnych ZASP
red.: Anita Nowak, Krystyna Piaseczna, Piotr Rudzki

Trailer tygodnia