Nowy spektakl komediowy

"Kiedyś to było" - pokaz medialny grupy Fair Play Crew - OiFP

W środę, 24 kwietnia o godz. 14.00 zapraszamy na przedpremierowy pokaz medialny grupy Fair Play Crew w sali kameralnej OiFP. Wojciech Blaszko, Cezary Krukowski i Marcin Rogalski odsłonią nam nieco swoich pomysłów ze spektaklu komediowego "Kiedyś to było", którego premiera odbędzie się już 26 kwietnia w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

„Kiedyś to było" to nowy spektakl komediowy grupy Fair Play Crew, w którym tancerze wcielają się w nieco starszych panów i wspominają dawne, dobre czasy. Choć podróż ta zapowiada się sentymentalnie, nie zabraknie w niej świetnej zabawy, a poczucie humoru, lata doświadczenia scenicznego i zadziwiające umiejętności sprawiają, że Fair Play Crew w swoim spektaklu śmieszą bez słów widzów w każdym wieku.

Fair Play Crew, wywodząca się z Białegostoku grupa taneczna i prowadzona przez nich szkoła tańca Fair Play Dance Studio kilka lat temu rozsławiły nasze miasto jako stolicę tańca. Fair Play Crew to także producenci spektakli teatralnych i musicali; ich najbardziej znane produkcje to „Metropolish" czy „Morosophus" (wyróżniony nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego).

Pokochała nie tylko cała Polska, występują też w różnych zakątkach świata. Podczas chińskiego tournée Fair Play Crew prezentowali program kabaretowy „Seriously Funny", który można było zobaczyć również w Białymstoku.

Spektaklem „Amatorologia" – pierwszą polską komedią taneczną, w brawurowym stylu wygrali PAKĘ, najważniejszy festiwal kabaretowy w Polsce. Formacja w ciągu ponad 20 lat działalności artystycznej zdobyła szereg nagród i wyróżnień w Polsce i za granicą. Dwa razy do roku, za sprawą festiwalu Fair Play Dance Camp, Polskę odwiedzają setki miłośników tańca z całej Europy.

Joanna Dolecka
Materiał OiFP
24 kwietnia 2019

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...