Nowy spektakl Passiniego

"Bieguny " - reż. Paweł Passini - Teatr Maska w Rzeszowie

28 sierpnia w sali widowiskowej Centrum Kultury w Lublinie odbędzie się premiera "Biegunów" w reżyserii Pawła Passiniego.

Na biegunie podobno co jakiś czas samotny pingwin odłącza się od stada i idzie w głąb lądu. Premedytacja i upór z jakim samotnie udaje się na pewną śmierć pozostają dla naukowców niezrozumiałe. Antarktyczna metaforyka dobrze oddaje straceńczy charakter romantycznych eskapad. Przetrwać może tylko ten, kto cały czas jest w ruchu.

Trzech romantycznych superbohaterów wybiera się na poszukiwania czwartego, który wyruszył (tak jak rzeczywiście marzył o tym Norwid) z ekspedycją przez lodową pustynię. Równocześnie w przytułku na peryferiach Paryża zakonnice segregują pozostałe po już martwym Norwidzie jego osobiste papiery.

W miarę postępującej podróży trójka superbohaterów jest coraz bardziej zagubiona, coraz trudniej im odnaleźć ślady oddalającego się kolegi. A może już powoli zaczynają zamarzać, choć jeszcze tego nie czują?

Nowy spektakl zespołu neTTheatre pt. "Bieguny" w reżyserii Pawła Passiniego zagości w repertuarze Centrum Kultury w Lublinie oraz Teatru Maska w Rzeszowie już tej jesieni. Spektakle premierowe zaś odbędą się już na zakończenie wakacji w ostatnich dniach sierpnia.

Produkcja spektaklu została dofinansowana w ramach Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej "Klasyka Żywa" realizowanego z okazji obchodów 250-lecia teatru publicznego w Polsce. Konkurs organizuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

(-)
Materiał Teatru
14 sierpnia 2015
Portrety
Paweł Passini

Książka tygodnia

Aurora 2023. Sztuki finałowe/final list
Miejski Dom Kultury i Teatr Polski w Bydgoszczy
pod redakcją Davita Gabuni, Julii Holewińskiej, Agnieszki Lubomiry Piotrowskiej

Trailer tygodnia

Czarna Maska
Georg Zlabinger
Krzysztof Penderecki - „Czarna Maska”...