Nowy spektakl Teatru Wolandejskiego

Sztuka „Zwyciężaj!"

W najbliższy weekend w Teatrze Wolandejskim zobaczymy „Zwyciężaj!" – opartą na motywach powieści Roberta Gravesa historię bizantyjskiego generała.

Co łączy współczesną Warszawę z zamierzchłymi czasami Bizancjum? Zamieszki na stadionie z decyzjami generała? Wielotysięczną masakrę z rozwiązłością byłej kurtyzany? Odpowiedź przynosi najnowszy spektakl Teatru Wolandejskiego pt. „Zwyciężaj!". Tym razem młodzi artyści biorą na warsztat wydarzenia z życia Belizariusza – jednego z najważniejszych dowódców wojsk cesarza Justyniana, który w VI w. odzyskiwał dla imperium wschodniorzymskiego utracone ziemie Zachodu. Przedmiotem dramatu nie jest jednak kariera wojskowa Belizariusza, lecz jego związek z żoną Antoniną – trudny i pełen sprzecznych oczekiwań związek dwojga ludzi, którzy chcieliby osiągnąć więcej, niż pozwala im na to otaczająca ich rzeczywistość.

„Zwyciężaj!" opowiada o odpowiedzialności i przytłaczających przymusach życia, przymusach narzuconych przez władzę, społeczeństwo, własne zobowiązania i zupełnie prywatne emocje –mówi autor i reżyser sztuki Stanisław Kubiak. I dodaje: Historia bizantyjskiego generała Belizariusza i jego żony Antoniny jest pod każdym względem doskonałym materiałem dla tragedii, bo nie ma w niej racji ważnych i nieważnych.

Teatr Wolandejski to młody, niezawodowy teatr działający na warszawskim Ursynowie. Po udanej zeszłorocznej realizacji „Masakry Paryskiej", przedstawiciele Teatru Wolandejskiego po raz kolejny sięgają po autorski tekst inspirowany wydarzeniami z przeszłości, aby przedstawić własną, bliską współczesnemu widzowi interpretację.

Najbliższe spektakle: 24 i 25 sierpnia, godz. 18, Dom Kultury Stokłosy. Bilety w cenie 10 zł należy rezerwować po adresem: rezerwacje@wolandejski.pl

Link do nagrania: http://www.youtube.com/watch?v=KLaSxxsNPh4

Więcej informacji: www.facebook.com/TeatrWolandejski

(-)
Materiał Teatru
22 sierpnia 2013

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki w Warszawie
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

„Tootsie" – reż. Magda...
Magdalena Piekorz
„Tootsie" jest to historia opowiadają...