Nowy Teatr dla najmłodszych

"MaMoMi" - reż. Izabela Chlewińska - Nowy Teatr w Warszawie

4 marca w Nowym Teatrze odbędzie się premiera "MaMoMi" - instalacji dla najmłodszych (0,5-2 lata). To sensualna przestrzeń wyreżyserowana przez Izabelę Chlewińską, tancerkę i pedagożkę.

Instalacja działa na wszystkie zmysły dziecka. Wykorzystuje naturalną potrzebę zabawy i ciekawość dzieci. Poprzez ruch, obserwację, elementy wizualne i dźwięk wpływa na rozwój zdolności społecznych, poznawczych i percepcyjnych. Dziecko może aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu lub tylko je obserwować.

Wiszące kule, latające ryby, sensoryczne rękawy i zgniecione planety będzie można przesuwać, ściągać na ziemię, podrzucać i bawić się nimi, aby stawały się tym, czym chcemy. Dźwięk w przestrzeni - kompozycja Halszki Sokołowskiej w częstotliwości 432 Hz - będzie spójny z dźwiękiem kosmosu. Przewodnikiem po tym fantastycznym świecie będzie wyobraźnia i głos, który mówi kilkoma językami. Podczas spektakli dwie performerki (Iza Chlewińska i Katarzyna Sitarz) zbadają przestrzeń i wzajemne relacje za pomocą ruchu i choreografii. Ich zabawa z ciałem, jego ciężarem, długością i szerokością to początek wspólnego działania z dziećmi i ich opiekunami. Światło, subtelne wizualizacje i zapach wprowadzą was w stan relaksu ciała i umysłu.

"MaMoMi" to przestrzeń, w której można odpocząć, umocnić kontakt z dzieckiem, spędzić z nim dobry czas, a później przenieść to doświadczenie do domu.

___

Jak to działa?

Przyjdź minimum 15 minut przed rozpoczęciem, zdejmij płaszcz i buty przed wejściem.

Czas trwania to 30 minut, odliczany od wejścia ostatniego widza.

Wewnątrz instalacji swobodnie zmieniaj miejsca pobytu i sposoby uczestnictwa. Możesz siedzieć, leżeć, dołączyć do działania, bawić się, dotykać, obserwować, spać, płakać, głośno wykrzykiwać, cieszyć się, śpiewać...

Po 30 minutach performerzy wychodzą z przestrzeni, a widzowie decydują o wyjściu, bądź pozostaniu w środku (maks. 15 minut).

IZABELA CHLEWIŃSKA - tancerka, choreografka, artystka niezależna. Absolwentka Akademii Muzycznej im.G.i K.Bacewicz w Łodzi. Autorka spektakli "YOU HAVE YOUR VOICE", "Tralfamadoria", "Ophelia is not dead", "DP1 (Dehumanized Project Nr 1)" prezentowanych m.in w Niemczech, Meksyku, Japonii i Stanach Zjednoczonych. Od roku 2008 współpracuje z teatrami (Teatr Nowy im.K.Dejmka w Łodzi, Teatr Studio w Warszawie, Teatr Dramatyczny w Warszawie, Muzeum Powstania Warszawskiego, Teatr Narodowy w Warszawie, Teatr im. K.Norwida w Jeleniej Górze i wiele innych). Występowała wspólnie z Teatrem Dada von Bzdülöw m.in. w Pekinie (spektakl "Le Sacre"), a także Ramoną Nagabczyńską, prezentując "New(Dis)Order" podczas Fringe Festival w Edynburgu. Jest członkinią i współzałożycielką Centrum w Ruchu - kolektywu niezależnych choreografów eksperymentalnych.

(-)
Materiał Teatru
4 marca 2017

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia