Nowy wicedyrektor w operze

Szczecińska Opera na Zamku

Jerzy Wołosiuk został zastępcą dyrektora do spraw artystycznych w szczecińskiej Operze na Zamku. Pracownikom instytucji dyrygent jest dobrze znany: od marca ubiegłego roku pełnił funkcję kierownika muzycznego.

- Teatr powinien mieć dwie osoby, by dobrze funkcjonować: sprawnego menedżera i człowieka, który wytyczy artystyczne drogi - uzasadniał swój wybór dyrektor opery Jacek Jekiel. - Opera nie miała od lat takiego szczęścia ale z dniem dzisiejszym osiągnęliśmy wreszcie stan konsensusu kadrowego.

Sam Wołosiuk zapowiedział działania wzmacniające ogólnopolską pozycję Opery na Zamku: - Nie chcę, byśmy powielali wzorce i schematy z innych instytucji ani byli krok za innymi ośrodkami - mówił nowy dyrektor podczas czwartkowego briefingu prasowego. - Będziemy samodzielnie kreować kierunki działania, wystawiając opery, operetki, musicale i balet. W najbliższym czasie zaproponujemy publiczności balet fabularny "Dzieje grzechu" według powieści Żeromskiego, w kwietniu na afisz powróci Traviata, a w maju zaprosimy na jednoaktowe opery.

Jerzy Wołosiuk urodził się w 1981 roku w Lublinie. Jest absolwentem Wydziału Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki w Akademii Muzycznej w Warszawie (2005 r.). Prowadził i współpracował wiele orkiestr w kraju i zagranicą, brał tex udział w międzynarodowych konkursach. W latach 2006-2013 pracował w Operze Nova w Bydgoszczy. Poprowadził tam około dwustu spektakli. Z Operą na Zamku związany jest od marca 2013 roku, sprawował w tym czasie kierownictwo przy takich spektaklach jak "Odcienie namiętności", "Ogniwa" czy "Hrabina Marica".

(kas)
Kurier Szczecinski
4 października 2014

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...