O Afryce dla najmłodszych

"Mama Africa" - interaktywny koncert dla dzieci od 1-go roku życia i rodziców

Zobaczyć Agnieszkę Czekierdę, szefową Teatru Małego Widza, śpiewającą piosenkę w języku suahili? Bezcenne i możliwe! Na drugie urodziny pierwszego w Polsce, stacjonarnego i repertuarowego teatru dla dzieci od 1-go roku życia, wyjątkowa premiera. Zapraszamy na koncert "Mama Africa". Uroczysta premiera odbędzie się 6 października.

To wyjątkowy projekt, powstały z pasji i szacunku do ojczyzny muzyki. Jest jak dźwiękowa pocztówka z podróży. Wszystkich małych i dużych melomanów zapraszamy na to niezwykłe spotkanie ze światem, który urzeka kolorami, radością i atmosferą. Podczas koncertu będzie można zobaczyć i usłyszeć prawdziwe, afrykańskie instrumenty: BĘBNY DUN DUN, DJEMBĘ, BALAFON, NGONI, czy KALIMBĘ. Wspólnie będziemy grać, tańczyć i śpiewać. Zabrzmią melodie z różnych zakątków Afryki, a także autorskie kompozycje twórców koncertu, inspirowane afrykańską kulturą. Wszystko po to, aby nie tylko usłyszeć, ale przede wszystkim dotknąć, poczuć i pokochać Afrykę.

A przecież w afrykańskich rytmach jest wszystko. Jest życie, jest energia, smak, zapach i kolor. Fascynują bogactwem dźwięków, brzmieniem bębnów i przeróżnych instrumentów wykonanych z tykwy, afrykańskiego drewna, bambusa i trzciny cukrowej. Zachwycają odgłosami szamańskich pieśni i zwykłym życiem niezwykłych ludzi. Afryka jest przygodą. Afryka nigdy się nie kończy Afryka to zwierzęta, gigantyczne przestrzenie, setki dialektów to ziemia, która opowiada historie

to wielokulturowa i wielobarwna kraina kontrastów.

To już kolejna premiera Teatru Małego Widza skierowana do tych "najnajmłodszych" widzów w wieku 1-5. W koncercie "Mama Africa", dodajmy bardzo interaktywnym, występują Igor Spolski, Michał Lamża, Iza Lamik oraz Agnieszka Czekierda, założycielka Teatru Małego Widza

W ciągu dwóch lat działalności zagraliśmy 555 spektakli, odwiedziło nas 22775 widzów . W repertuarze Teatru Małego Widza znajduje się obecnie sześć spektakli dla dzieci od 1-go roku życia oraz trzy przeznaczone dla tych nieco starszych widzów, czyli dzieci od 5-go roku życia. To teatr zapachu, dźwięku, koloru, a nie skomplikowanych opowieści. Tu nie ma kotar, kukiełek czy morału powtarzanego cztery razy. W Teatrze Małego Widza najważniejsze jest pobudzanie zmysłów i wyobraźni dzieci. Do zobaczenia na Jezuickiej 4 w Warszawie!

"Mama Africa" - interaktywny koncert dla dzieci od 1-go roku życia i rodziców

Adresaci spektaklu: dzieci w wieku 1-5 lat

Czas trwania: 45 min

(-)
Materiał Teatru
5 października 2013

Książka tygodnia

Nice, cosie i duchy. Eseje o sztuce
Pewne Wydawnictwo
Michał Krawczyk

Trailer tygodnia

"Powrót" - reż. Michał...
Michał Zdunik
Bywa tak, że odwiedzamy dom rodzinny ...