O kokainie i (nie)uczciwym handlu

"Kokaina i sprawiedliwość dla wszystkich" - reż. Szymon Kaczmarek - Teatr Szaniawskiego w Wałbrzychu, Teatr Bogusławskiego w Kaliszu

W sobotę 10 czerwca w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu obędzie się ostatnia premiera sezonu „Kokaina i sprawiedliwość dla wszystkich" w reżyserii Szymona Kaczmarka.

Reżyser, znany kaliskim widzom z bardzo pozytywnie przyjętego spektaklu Versus, został ponowie zaproszony do stworzenia przedstawienia w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Autorem tekstu jest Żelisław Żelisławski – absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Realizatorzy zapowiadają spektakl, który odsłoni okrutne kulisy produkcji i handlu kokainą. „Jeden zainwestowany w produkcję kokainy dolar przynosi 1000 dolarów zysku. Handel tą substancją to wolny rynek w najczystszej postaci, pozbawiony regulacji, ograniczony wyłącznie finezją i okrucieństwem pozostających na nim graczy" – pisze Żelisławski.

Spektakl powstaje w koprodukcji z Teatrem Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu. Na scenie zobaczymy trzech aktorów z kaliskiego zespołu: Zbigniewa Antoniewicza, Marcina Trzęsowskiego i Michała Wierzbickiego oraz czterech aktorów z Wałbrzycha: Michała Koselę, Rafała Kosowskiego, Karolinę Krawiec i Irenę Sierakowską.

W Kaliszu w czerwcu odbędą się dwa pokazy spektaklu – premierowy 10 czerwca o 19.00 oraz 11 czerwca o 18.00. Premiera wałbrzyska będzie miała miejsce 16 czerwca 2017 o godz. 19.00.

(-)
Materiał Teatru
30 maja 2017
Portrety
Szymon Kaczmarek

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia