O Małym Księciu

„Mały Książę" - reż. Cezary Domagała - Gliwicki Teatr Muzyczny

„Mały Książę" w Gliwickim Teatrze Muzycznym to historia pewnej podróży i niezwykłej znajomości. Zagubiony na bezkresnej pustyni pilot, któremu cudem udało się przeżyć katastrofę samolotową, spotyka młodego chłopca. Jak się okazuje, przybywa on z kosmosu, gdzie – wraz z piękną i dostojną Różą – zamieszkuje niewielką planetę.

Pewnego razu wyrusza w podróż, aby znaleźć prawdziwego przyjaciela i odkryć znaczenie przyjaźni – zanim jednak trafi na Ziemię, napotka po drodze najdziwniejsze postacie ze świata dorosłych, którzy również zamieszkują kosmiczne przestrzenie. Jak zakończy się jego przygoda? Czy osiągnie wymarzony cel? Czego nauczy go ta podróż?

Zapraszamy na spektakl, będący jedną z najciekawszych realizacji familijnych, jakie kiedykolwiek powstały! Oglądający go najmłodsi będą mogli uciec na chwilę do innego świata, gdzie zmierzą się ze skomplikowanym sposobem myślenia „dorosłych". Tymczasem rodzice będą mogli przypomnieć sobie, jak postrzegali rzeczywistość, kiedy byli dziećmi. Spotkanie Małego Księcia i Pilota to opowieść o przenikaniu się dwóch światów, która wzrusza, bawi oraz uczy. To przygoda przenosząca nas w kosmos pełen marzeń i wyobraźni, która uczy patrzeć sercem (wszak „najważniejsze jest niewidoczne dla oczu").

Kolorowy wszechświat pełen oryginalnych postaci, poruszające piosenki oraz magiczna opowieść gwarantują doskonałą zabawę dla całej rodziny!

(-)
Materiał Teatru
23 maja 2013

Książka tygodnia

Sześć opowieści o tym, jak godnie przeżyć życie
Agencja Dramatu i Teatru "Adit"
Tomasz Kaczorowski

Trailer tygodnia