O miłości, której się pragnie, za którą się tęskni.

"Kot - otchłanie miłości" - reż. Adolf Weltschek - Teatr Groteska w Krakowie

W życiu obydwojga głównych bohaterów - Małgorzaty i Emila - była już miłość. Jak sądzili taka "aż po grób", największa i jedyna. Ale życie boleśnie ich doświadczyło. Po stracie tej dawnej, zaczęli szukać nowej.

Przypadkiem spotkali się, zafascynowali sobą i tak to się zaczęło!

Każdego dnia Małgorzata i Emil pragną miłości, szukają jej, tęsknią za nią. Ale nie potrafią zbudować dojrzałej relacji. To, co ich łączy, to niewytłumaczalna fascynacja i trudna miłość, która niespodziewanie zamienia się w inny groźny żywioł – nienawiść.

Jak to u mistrza kryminału, ta historia pary kochanków pełna jest nie przewidywanych zwrotów akcji. Przedstawienie jest tajemnicze, pełne niedopowiedzeń, do końca trzymające w napięciu...

Aktorzy grający główne role - Anna Sokołowska i Wiesław Komasa - obchodzą jubileusz 50 - lecia pracy na scenie. W roli małżeństwa spotkali się na początku swojej drogi aktorskiej. Później ich drogi zawodowe rozeszły się. Spotkają się po blisko pół wieku na scenie Teatru Groteska...znowu jako małżeństwo.

Tej parze wybitnych aktorów będą towarzyszyć w spektaklu - Aldona Jankowska i Olga Przeklasa.

"Kot - otchłanie miłości", to pierwsza własna produkcja Teatru Groteska z cyklu Scena Mistrzów. Tekst Georgesa Simenona stał się inspiracją dla scenariusza napisanego przez Małgorzatę Zwolińską, jest ona także autorką projektu scenografii i kostiumów. Reżyseruje to przedstawienie Adolf Weltschek.

Premiera "Kot - otchłanie miłości" - 30 listopada i 1 grudnia 2019 r. o godzinie 19.00.

(-)
Materiał Teatru
21 listopada 2019
Portrety
Adolf Weltschek

Książka tygodnia

Opowiedzieć historię. Polska dramaturgia współczesna po 2006 roku
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
redakcja: Joanna Królikowska i Weronika Żyła

Trailer tygodnia