O paryskiej Kulturze w Muzeum Gombrowicza

"Widziane w laficie" - Barbara Czartoryska

Wystawa fotografii Barbary Czartoryskiej i spotkanie z dyrektorem Instytutu Literackiego w Paryżu Wojciechem Sikorą. Zapraszamy w niedzielę 1 grudnia, godzina 17.00. Wstęp wolny.

Spotkanie z Wojciechem Sikorą poprowadzi dr Małgorzata Ptasińska, historyk z Uniwersytetu Warszawskiego, badaczka zajmująca się m.in. historią paryskiej "Kultury" i Instytutu Literackiego. Rozmowa dotyczyć będzie jednak nie tylko przeszłości, ale także tego, czym dziś zajmuje się Instytut Literacki i jak widzi swoją rolę we współczesnej kulturze polskiej.

Po spotkaniu zaprosimy do obejrzenia wystawy "Widziane w laficie", na którą składają się fotografie tworzące artystyczny obraz miejsca magicznego dla kilku pokoleń polskiej inteligencji - siedziby Instytutu w Maisons-Laffitte. Barbara Czartoryska z zawodu jest fotografem, z zamiłowania zaś podróżnikiem, próbując łączyć obie pasje.

Wszystkich zainteresowanych z Radomia do Wsoli dowiezie bezpłatny autobus. Zbiórka o godz. 16.20 na przystanku przy ul. Chrobrego (przy centrum Vis a Vis).

(-)
Materiał Muzeum
30 listopada 2013

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia