O relacjach damsko-męskich na wesoło

"Tresowany mężczyzna" - reż. Marcin Sławiński - Teatr bo Tak

W piątek w Sali Kongresowej Wydziału Muzyki w Rzeszowie odbyła się premiera spektaklu "Tresowany mężczyzna". Sztuka rozbawi ła całą widownię.

"Tresowany mężczyzna" Johna von Duffela, to sztuka, która powstała na podstawie bestsellerowej powieści niemieckiej pisarki Esther Vilar. Wyreżyserowana przez znanego rzeszowskiej publiczności specjalistę od znakomitych komedii - Marcina Sławińskiego. Przedstawienie w wykonaniu TEATRU bo tak pełne jest śmiesznych, a zarazem prawdziwych dialogów o małżeństwie, kobietach i mężczyznach. Główni bohaterowie Helena i Sebastian pracują w tej samej firmie. Sprawy komplikują się, gdy Helena otrzymuje propozycje awansu. Sztuka serwuje nam zaskakujące i nieustanne zwroty akcji. Na scenie Beata Zarembianka, aktorka teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, grająca matkę Helenki od pierwszej sceny uwodzi swoim seksapilem. Wspaniale wcieliła się w swoją postać. Jej naturalność, swoboda oraz wdzięk gry aktorskiej zachwycił widzów. Beacie Zarembiance towarzyszyli: Magdalena Kozikowska - Pieńko, Małgorzata Machowska i Kornel Pieńko. Cała czwórka została nagrodzona gromkimi brawami licznie przybyłej publiczności.

Na uwagę z pewnością zasługuję prosta i udana scenografia Justyny Pisarek oraz muzyka Jarka Babuli, która dobrze oddawała charakter całej fabuły przedstawienia.

- To już czwarty sezon TEATRU bo tak - mówi Beata Zarembianka. - Teatr zrodził się podczas rozmów z Mariolą Łabno-Flaumenhaft i Grzegorzem Pawłowskim (aktorzy teatru im. Wandy Siemaszkowej -przyp. red.) oraz naszych wspólnych pasji, marzeń, miłości do teatru i chęci zrobienia czegoś nowego.

Po raz kolejny spektakl "Tresowany mężczyzna" możemy zobaczyć już w najbliższy piątek 28 października o godz. 19:45 w Sali Koncertowej Wydziału Muzyki (ul. Dąbrowskiego 83) w Rzeszowie. Bilety do nabycia online przed spektaklem w kasie Wydziału Muzyki w Rzeszowie.

"Tresowany mężczyzna" to gwarantowane 90 minut dobrej zabawy, a uśmiech nie będzie schodził z twarzy. To również świetna propozycja rozrywki na wieczór spędzony w gronie znajomych. Więcej o repertuarze TEATRU bo tak znajdziesz na www.teatrbotak.pl.

Ula Sobol
Nowiny Gazeta Codzienna
26 października 2016

Książka tygodnia

Trailer tygodnia

Film balkonowy
Paweł Łoziński
Czy każdy może być bohaterem filmu? C...